Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Wilki zagryzły bydło w gminie Lututów

Obrazek

Na oczach właściciela wilki zaatakowały dwa młode byki na pastwisku w Kłoniczkach w województwie łódzkim. Jednemu ze zwierząt nie udało się przeżyć.

Karol Pomeranek4 listopada 2022, 13:08

Dwa młode byki zaatakowane na pastwisku

O zdarzeniu Radio Ziemi Wieluńskiej poinformował jeden z mieszkańców miejscowości Kłoniczki, którego bydło zostało po raz kolejny zaatakowane przez wilki. Wcześniej rolnik stracił 3 sztuki bydła. I tym razem sprawa trafiła na policję.

– Przybyli na miejsce policjanci w trakcie wykonywanych czynności ustalili, że właściciel zwierzyny zaprowadził na pastwisko dwa młode byki, które w późniejszym czasie na jego oczach zostały zaatakowane. W wyniku tego zdarzenia jedno zwierzę zdechło, a drugie zostało pogryzione. Po całym zajściu wilki uciekły w kierunku przejścia dla zwierząt drogi S8 – poinformował na antenie Radia Ziemi Wieluńskiej asp. Piotr Siemicki, po. oficera prasowego wieruszowskiej policji.

„Wilki z natury są zwierzętami płochliwymi”

Problem kontaktu z wilkami pojawia się również w innych rejonach Polski. Lubuska gmina Lubrza przygotowała instrukcje dla mieszkańców, jak zachować się w sąsiedztwie tych zwierząt.

– Wilki z natury są zwierzętami płochliwymi i unikają kontaktu z ludźmi, w sytuacji gdy jednak zbliżają się do siedzib ludzkich, to jest to przejawem ich naturalnego instynktu, którym kierują się w poszukiwaniu pokarmu lub zwykłej ciekawości. Wilki, podobnie jak każde inne dzikie zwierzęta, mogą zachowywać się w sposób trudny do przewidzenia, jeśli są prowokowane, chore lub zranione, a szczególnie wówczas, gdy zostaną oswojone – dokarmiane i przyzwyczajane do pobytu blisko siedzib ludzkich – czytamy.

jak zachować się w sąsiedztwie wilków 1
jak zachować się w sąsiedztwie wilków 2

grafika: Gmina Lubrza
fot.: Pixabay


Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)