Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Wprowadzono ułatwienia w przekraczaniu granicy przez rolników

Obrazek

Na wniosek szefa resortu rolnictwa wprowadzone zostały ułatwienia w przekraczaniu granicy przez rolników, którzy prowadzą działalność rolniczą na polach usytuowanych po dwóch stronach granicy w południowej i wschodniej części Polski.

Dominika Mulak3 kwietnia 2020, 11:15
W związku z panującą epidemią koronawirusa wprowadzono szereg ograniczeń, które również odbiły się rykoszetem na funkcjonowaniu rolników. Choćby te dotyczące przekraczania granic państwa, uniemożliwiały tym, którzy posiadają pola na granicy Polski z Czechami, Słowacją i Litwą rozpoczęcie prac polowych.

Na wniosek ministra rolnictwa, Jana Krzysztofa Ardanowskiego wprowadzono jednak ułatwienia w tym zakresie. Mianowicie, każdy rolnik posiadający takie pola będzie mógł przekraczać granicę bez obowiązku stosowania kwarantanny.

Osoby, które chcą z takiego udogodnienia skorzystać powinny niezwłocznie zgłosić się do komendanta przejścia granicznego, które chcą przekraczać.


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)