Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Wybory 2019: Co politycy obiecują rolnikom? Lista nr 3 – Lewica

Obrazek

Już w najbliższą niedzielę 13 października w Polsce odbędą się wybory parlamentarne. W całym kraju w kilkudziesięciu okręgach wyborczych będziemy wybierać 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję. Postanowiliśmy przyjrzeć się programom rolnym poszczególnych komitetów wyborczych. Zrobimy to w kolejności wg wylosowanych numerów na listach wyborczych.

9 października 2019, 09:59

Na liście nr 3 w całym kraju znajdą się kandydaci z Lewicy. Jaki program dla rolnictwa i obszarów wiejskich ma ten komitet wyborczy? Poniżej publikujemy go w całości.

Program rolny Lewicy opublikowany na stronie www.lewica2019.pl


Rolnictwo i rozwój wsi

  1. Zapewnimy rolnikom powszechny system ubezpieczeń. Dodatkowe składki na ubezpieczenia na wypadek suszy, powodzi, wichury i innych podobnych zdarzeń atmosferycznych będą opłacane przez państwo. Pozwoli to na zniesienie obecnego systemu zapomóg i specjalnych odszkodowań. To rozwiązanie bardziej opłacalne i dla rolników, i dla państwa.
  2. Prosty system zrzeszania się rolników. Zachęcimy rolników do zrzeszania się, kończąc z nadmierną biurokracją. Stworzymy uproszczony system rejestracji i prowadzenia organizacji pozarządowych działających na obszarach wiejskich. Skorzystają na tym m.in. ludowe zespoły sportowe, Ochotnicza Straż Pożarna, Koła Gospodyń Wiejskich.
  3. Odnawialne źródła energii w rolnictwie. Wprowadzimy ulgi podatkowe i dopłaty do inwestycji, które zachęcą rolników do umieszczania paneli słonecznych i farm wiatrowych. Polska wieś już jest źródłem żywności, stanie się źródłem energii.


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)