Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Zabraknie pieniędzy na ubezpieczenia rolne!

Obrazek

Nie mamy dobrych informacji dla rolników, którzy chcą ubezpieczyć swe uprawy na jesieni br. Budżetowe pieniądze na dopłaty do ubezpieczeń mogą się szybko skończyć.

9 września 2016, 13:49

Kto chce ubezpieczyć swe plony, niechaj rusza do zakładów ubezpieczeniowych. Nie ma bowiem dobrej informacji dla rolników, którzy chcą ubezpieczyć swe uprawy na jesieni br. Budżetowe pieniądze na dopłaty ubezpieczeniowe mogą się szybko skończyć. Dlaczego?

  • Na ten rok z budżetu państwa przygotowano 200 mln zł na dopłaty do ubezpieczeń upraw i zwierząt.
  • W nowym sezonie państwo pokrywa nie 50%, ale 65% składki z umowy zawieranej między rolnikiem a firmą. Oznacza to, że pozostające ok. 60% limitu z dopłaty budżetowej skończy się szybciej, bo budżet pokrywać będzie w wyższym stopniu ceny polis.
  • Ze względu na niekorzystne warunki przezimowania, wiosną br. wykorzystano już ok. 40% budżetowego limitu; w poprzednich latach było to ok. 30%.
  • Polisy będą prawdopodobnie droższe, bo ubezpieczyciele przerzucą w nowe ceny częściowo straty, które ponieśli z początkiem tego roku, wypłacając odszkodowania pozimowe.

Wniosek: jeśli chcesz ubezpieczyć swe uprawy, ruszaj jak najszybciej do zakładów ubezpieczeniowych. Wprawdzie kampania ubezpieczeniowa ma ruszać na przełomie września/października, jednak z naszych informacji wynika, że już tworzą się listy kolejkowe. Kto zapisze się wcześniej, ma szansę, że załapie się na ubezpieczenie.

A od nowego roku szykuje się PRAWDZIWA rewolucja w ubezpieczeniach rolnych. Piszemy o tym w październikowym „top agrar Polska”.
Musisz go przeczytać!Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)