Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Konopka za Niemczuka – zmiana na stanowisku Głównego Lekarza Weterynarii?

Obrazek

Z nieoficjalnych informacji wynika, że stanowisko Głównego Lekarza Weterynarii będzie piastował Świętokrzyski Wojewódzki Lekarz Weterynarii, natomiast Paweł Niemczuk obejmie stanowisko zastępcy GLW.  

Dorota Kolasińska6 maja 2019, 13:36
Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii poinformował na Twitterze, że nieoficjalnie organizacja dowiedziała się, iż stanowisko Głównego Lekarza Weterynarii obejmie wkrótce Bogdan Konopka, obecny Świętokrzyski Wojewódzki Lekarz Weterynarii z Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Kielcach. 


Z nieoficjalnych informacji wynika również, że Paweł Niemczuk zostanie mianowany zastępcą Głównego Lekarza Weterynarii. 


Informacja jest niepotwierdzona przez żaden organ państwowy, władze nabrały wody w usta i na razie milczą w tej sprawie. Czekamy na oficjalne potwierdzenie takowych zmian. 


Parę tygodni temu w kuluarach mówiło się również o tym, że stanowisko GLW obejmie Włodzimierz Skorupski, jednak do tego nie doszło. Tak czy inaczej zmiany prędzej czy później zapewne nastąpią. Rolnicy zastanawiają się, czy będzie to zmiana na lepsze...


Nic dziwnego, że nie ma zbyt wielu chętnych na to odpowiedzialne stanowisko, nazywane w niektórych kręgach "gorącym krzesłem"... Czasy są trudne, problemów cały worek, który co chwila się rozsypuje, a niedofinansowana kadra Inspekcji Weterynarii i krążąca wokół tego Komisja Europejska nie zachęca... 


Bogdan Konopka
wcześniej pełnił m. in. funkcję prezesa Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego w latach 2007-2013. 

dkol

Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy