Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Buraki cukrowe>

Südzucker Polska S.A. szykuje wcześniejszą, dodatkową płatność dla plantatorów buraków cukrowych

Obrazek

21 stycznia zakończono przerób buraków w Cukrowni Cerekiew, co oznacza kończącą się kampanię w Südzucker Polska S.A. Teraz zarząd planuje dodatkową, wcześniejszą płatność. Od kiedy zostanie wypłacana?

Patrycja Bernat31 stycznia 2023, 12:00

Jak czytamy na oficjalnej stronie Südzucker Polska S.A., wszystkie buraki zostały wykopane, przerobione, a wysłodki i wapno dostarczone. Wyniki plonu i polaryzacji uzyskane przez plantatorów, przełożą się na wyjątkowo wysoką dochodowość. Na ten moment prowadzona jest również kontraktacja buraków na kolejny sezon.

Südzucker Polska S.A. szykuje wcześniejszą, dodatkową płatność w kampanii

Strona plantatorska zasiadająca w Komisji wystosowała wniosek, przez który Zarząd Südzucker Polska S.A. podjął decyzję o dodatkowej, wcześniej wypłacanej płatności wyrównawczej. 

Czytaj także: Neonikotynoidy z całkowitym zakazem stosowania – produkcja cukru stanie się nieopłacalna?

Wcześniejsza płatność, wypłacana ma być od 1 marca 2023 r. i obejmować ma kwotę podziałów skutków zmian w cenach rynkowych na warunkach określonych w treści Aneksu nr 2 do Umowy kontraktacji na kampanię 2022/23.

Jak zostanie wyliczona kwota dodatkowej pośredniej płatności?

Wysokość kwoty wyliczona ma być na podstawie średniej ceny buraków kontraktowanych, ustalonej na poziomie 50 €/t przy 18% polaryzacji. Średnia cena zależy od ceny sprzedaży cukru, która liczona jest jako średnia za okres od października 2022 do lutego 2023, dla Regionu 2 i zostanie ona rozliczona wraz z końcowym etapem płatności.


opr. Bernat Patrycja
na podst. .suedzucker.pl
fot: Envato.ElementsPicture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)