StoryEditor

Ceny bydła – mamy dobre i złe wieści

Dobra wiadomość jest taka, że większość zakładów znów podniosła ceny za jałówki i byki w wadze poubojowej. Niestety niedługo ceny mogą się zmienić – i to jest ta gorsza...
01.09.2020., 12:09h

Dobra passa na rynku bydła mięsnego trwa do dzisiaj, bowiem niektóre zakłady płacą za byki w klasie R nawet 13,4 zł/kg. Z tygodnia na tydzień ceny rosną o około 20-40 gr/kg. Niestety należy się przygotować na obniżki, bo jak zapowiadają pracownicy skupów sytuacja za chwilę może się kompletnie odwrócić.

W niektórych krajach wprowadzane są restrykcje sprzed wakacji, a restauracje również mogą być niebawem zamknięte. Miejmy nadzieję, że tak się nie stanie i to jedynie pogłoski. Zapowiadana kolejna fala zachorowań w Europie może znacząco, po raz kolejny zachwiać rynkiem. Ceny jałówek trzymają się mocno i wysoko, co oznacza, że nadal rynek jest stabilny i zapotrzebowanie się utrzymuje. Lekko wzrosła cena krów, ale nie należy spodziewać się w tej materii wielkich wzrostów, bo na rynku akurat tego towaru nie brakuje. 

Ile płacą polskie zakłady? 


W tym tygodniu za byka w klasie R otrzymamy średnio 12,58 zł/kg, za byka w klasie O 12,16 zł/kg wbc. 

Za jałówki w klasie R zakłady w tym tygodniu średnio oferują 12,52 zł/kg, a za klasę O 11,76 zł/kg. 

Krowy w klasie R skupy biorą średnio za 10,72 zł/kg, a w klasie ...
Pozostało 34% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. luty 2024 08:53