StoryEditor

Ceny bydła – wszystkie stawki lekko w dół

Mimo, że IV kwartał powinien przynieść hodowcom lepsze stawki za bydło, to niestety rynkowa sytuacja jest skomplikowana i trudno przewidzieć zmiany. Ceny trochę spadły, we wszystkich grupach.
27.10.2020., 10:10h
W porównaniu do ubiegłotygodniowej sondy cenowej, niestety ceny lekko spadły w przypadku wszystkich grup zwierząt, jednak na szczęście nie we wszystkich zakładach. Mówimy o obniżkach rzędu 10-20 gr/kg.

Pracownicy skupów mówią, że zapotrzebowanie z zagranicy jest mniejsze, dlatego zamówienia także są niższe. Niestety w sytuacji, kiedy na rynku jest podaż, a popyt nieduży, te zakłady, które mają możliwość mrożą towar, w konsekwencji obniżają stawki. 

Zapotrzebowanie zarówno w kraju, jak i w UE będzie stopniowo spadać, ze względu na coraz szersze i silniejsze obostrzenia wprowadzane ze względu na wysyp przypadków koronawirusa. Ponownie grozi nam zamknięcie w domach, zakaz wyjść towarzyskich, zamknięcie restauracji, a tym samym mniejsze spożycie wołowiny poza domem (gdzie spożywamy jej dość dużo). Magazyny nie mają nieograniczonej pojemności więc w sytuacji zapełnienia stawki znacznie spadną. 

Ile płacą polskie zakłady? 


W tym tygodniu za byka w klasie R otrzymamy średnio 12,54 zł/kg, za byka w klasie O 12,14 zł/kg wbc. Za jałówki w klasie R zakłady w tym tygodniu średnio oferują 12,70 zł/kg, a za klasę O 11,...
Pozostało 36% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. kwiecień 2024 14:05