StoryEditor

Polska wołowina jedzie do Chin – jakie wymagania dot. kontroli i kwarantanny oraz jakości mięsa?

Polska wołowina pojedzie do Państwa Środka, jednak musi spełnić wymagania chińskich władz zgodnych z przepisami ustawowymi i wykonawczymi oraz rozporządzeniami Głównego Urzędu Celnego Chińskiej Republiki Ludowej oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi RP w sprawie kontroli, kwarantanny i wymagań weterynaryjnych importowanej wołowiny.
12.07.2023., 14:07h

Zgodnie z nowymi zapisami dot. nadzoru i bezpieczeństwa importowej wołowiny powstał szereg wymagań dotyczących kontroli, kwarantanny i higieny weterynaryjnej, które musi spełnić produkt, aby opuścić nasz kraj i trafić na chińskie stoły.

Zgodnie z dokumentem opublikowanym przez chińskie władze polska wołowina dopuszczona do eksportu to produkt mrożony, bez kości, pochodzący ze zwierząt w wieku poniżej 30 miesięcy (mięśnie szkieletowe po uboju i wykrwawieniu bydła w celu usunięcia sierści, wnętrzności, głowy i ogona oraz kończyn (poniżej nadgarstka i stawów).

Warto dodać, że na rynek chiński nie pojadą takie elementy jak: mięśnie policzków, mięśnie głowy, mięśnie przepony, mięso mielone, mięso mielone, mięso mielone, skrawki, mięso odkostnione mechanicznie i wołowe produkty uboczne nie mogą być eksportowane do Chin. Ponadto należy usunąć końcowe jelito kręte, grasicę, śledzionę, migdałki, czaszkę wraz z mózgiem, oczy, zwój nerwu trójdzielnego, rdzeń kręgowy i kręgosłup łącznie ze zwojem korzenia grzbietowego.

Jakie wymagania dla zakładów ubojowych?

Zgodnie z opublikowanym dokumentem przedsiębiorstwa produkcy...

Pozostało 87% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. listopad 2023 18:48