StoryEditor

PFHBiPM wznawia doradztwo żywieniowe i hodowlane

Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka w marcu ograniczyła swoją działalność m.in. ocenę wartości użytkowej i niektóre usługi wymagające bezpośredniego kontaktu z rolnikiem. Od 20 kwietnia br. wznowiła działalność. 
22.04.2020., 11:04h
W związku epidemią koronawirusa w kraju PFHBiPM była zmuszona do ograniczenia niektórych działań, które prowadziła dotychczas. Czasowe ograniczenia dotyczyły próbnego doju i doradztwa żywieniowo-hodowlanego. Jak podkreśla, powoli wszystko wraca do normalności. 

– PFHBiPM wzorując się na posunięciach Rządu i resortu zdrowia też skłania się ku poluzowaniu zakazów, dlatego etapowo uruchamiamy kolejne obszary naszej działalności. Na naszą decyzję wpłynęły również działania analogicznych organizacji w krajach Europy zachodniej, które mimo zagrożenia epidemiologicznego nie zaprzestały swojej pracy (Niemcy) lub bardzo szybko wznowiły usługi (Francja). Dowodzi to niezbędności wsparcia jakie jest dostarczane hodowcom i producentom mleka przez firmy takie jak PFHBiPM – informuje w komunikacie Federacja. 

Od 6 kwietnia br. funkcjonuje także próbny udój, na który muszą wyrazić zgodę rolnicy. Od 20 kwietnia z kolei PFHBiPM wznowiła realizację prac hodowlanych oraz innych usług towarzyszących, w tym doradztwo żywieniowe i hodowlane. 

– Każdy wyjazd w teren i bezpośredni kontakt z klientem analizujemy indywidualnie, w oparciu o aktualną sytuację na danym terenie i wywiad telefoniczny z zainteresowanym hodowcą – dodaje Federacja. 

Oprac. dkol na podst. pfhb.pl
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
05. grudzień 2023 22:01