StoryEditor

Śląska Wystawa Bydła Hodowlanego w Kamieniu Śląskim: czempiony i superczempiony

Podczas tegorocznych targów Opolagra 2023 odbyła się wystawa bydła mlecznego. Zobacz, kto zdobył najwyższe noty!  
20.06.2023., 13:06h

Tym razem na wystawie oprócz hodowców z woj. opolskiego i śląskiego na Opolagrę 2023 przybyli również hodowcy z woj. dolnośląskiego. To już XVIII wystawa w Kamieniu Śląskim.

- Spotykają się hodowcy zwierząt, wystawcy sprzętu, wszystkiego co służy hodowli bydła i produkcji mleka, a przede wszystkim żeby konsument też tu trafił i zobaczył, czym się zajmujemy, co jest przydatne dla niego i w którym kierunku idziemy. Trzeba przyznać też, że poprzedni rok był bardzo korzystny, poza kosztami, które dały odczuć się w jakiś sposób, zamazały trochę tę rzeczywiście doskonałą sytuację jeśli chodzi o uzyskiwane ceny. Od tego roku zaczęło się dziać trochę gorzej. Nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie ceny zaczęły spadać, opłacalność również. Jest trudniejszy okres – mówił Leszek Hądzlik, prezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Belgijski sędzia oceniał 67 szt. bydła

- Sędzia zauważył, że Polska zrobiła niesamowity postęp w hodowli bydła mlecznego, poziom jest dość wyrównany i zaczynamy być w czołówce europejskiej, osiągając średnią wydajność ponad 9 tys. l. Nasze województwo jest akurat na pi...

Pozostało 76% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. maj 2024 13:01