StoryEditor

Webinarium Bydło Mleczne: Nowoczesna obora i wyposażenie

Podczas naszego Webinarium rozmawialiśmy z Rafałem Lipińskim z Lely East o nowoczesnym rozwiązaniu dla hodowców bydła. System niebawem pojawi się na polskim rynku.
Podczas naszego Webinarium Bydło Mleczne w bogatym, jak zwykle programie mieliśmy okazję zapoznać się również z nowoczesnym systemem Lely Horizon, który łączy w sobie wiele funkcjonalności urządzeń wykorzystywanych w codziennych obowiązkach, a dzięki danym możemy w prosty sposób zarządzać stadem krów mlecznych. 

Rafał Lipiński z firmy Lely East przedstawił nowoczesny system, który niebawem trafi na nasz rynek Lely Horizon. System magazynuje wiele danych, analizując je i przetwarzając w proste raporty i wydaje zalecenia – o inseminacji, przegrupowaniu stada, o leczeniu, cielności, zmianie dawki żywieniowej. 

– Przyszłość to gospodarstwo w obiegu zamkniętym, gdzie większość prac jest zautomatyzowana, tak by rolnik mógł się skupić na obserwacji krów. Dzięki temu możemy postawić na działania prewencyjne, które są tańsze i zgodne z oczekiwaniami społecznymi – mówił Lipiński. 

W oborze przyszłości być może pojawi się Lely Sphere, który przetwarza obornik, produkując trzy rodzaje nawozu oraz Lely Exos, a więc ogromna automatyczna, samojezdna kosiarka, która skosi zielonkę, rozsypie na stole paszowym, nawiezie obszary, w których pojawią się ubytki, jednocześnie stale kontrolując jakość zielonki. 

To tylko ułamek tego, o czym mówił Rafał Lipiński z firmy Lely East. Niedługo na naszej stronie pojawi się video z jego prelekcji. 

Marcin Jajor
Autor Artykułu:Marcin Jajor

redaktor działu top bydło i topagrar.pl, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mlecznego i mięsnego

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. czerwiec 2024 20:53