StoryEditor

Wielka Brytania: wyższa zapłata za zrównoważoną produkcję mleka

Dobre wieści dla farmerów w Wielkiej Brytanii. Działający na tamtym rynku koncern mleczarski Müller zapowiada wzrost ceny skupu mleka o 1 p/litr (tj. po przeliczeniu ok. 5 gr/l) do 28,25 p/l (tj. ok. 1,50 zł/litr).
20.05.2021., 14:05h
To nie tylko odpowiedź na dość duży popyt ze strony rynku na produkty mleczarskie, ale także realizacja zapowiadanego już od końca 2020 roku programu, który ma wspierać zrównoważoną produkcję. Okazuje się bowiem, że na lepszą stawkę w skupie mogą liczyć wyłącznie hodowcy, którzy przystąpili do dobrowolnego Advantage Program (Programu Korzyści – tłum. z jęz. ang.).

Inicjatywa ta odpowiada na trend zrównoważonego rolnictwa i ma na celu nie tylko poprawę współpracy w łańcuchu dostaw, ale także zdrowia stada krów oraz zmniejszenie wpływu produkcji na środowisko naturalne. Wymagania obejmują m.in. zarządzanie gospodarstwem, redukcję stosowania antybiotyków, zrównoważone pozyskiwanie paszy dla zwierząt, redukcję zużycia energii elektrycznej i wody oraz recykling i zwiększanie bioróżnorodności.

Program Advantage obejmie również inicjatywę Müller Next Generation, która ma pomagać rozwijać się i podnosić umiejętności ambitnych młodych rolników, m.in. poprzez szeroko zakrojone szkolenia.

Koncern Müller zatrudnia ponad 24 tys. osób w 19 zakładach na całym świecie.

mj/Farmers Weekly
Fot. Müller
Marcin Jajor
Autor Artykułu:Marcin Jajor

redaktor działu top bydło i topagrar.pl, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mlecznego i mięsnego

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. maj 2024 12:31