StoryEditor

Nowoczesna obora, rozród i odchów cieląt: zobacz relację z webinarium!

10 marca br. odbyło się webinarium dla hodowców bydła. Na temat nowoczesnego budownictwa, rozrodu oraz odchowu cieląt rozmawialiśmy z wyśmienitymi ekspertami. Przegapiłeś? Obejrzyj relację! 
10 marca br. zastanawialiśmy się na co zwrócić uwagę przy budowie i modernizacji obory, jak poprawić wskaźniki rozrodu i zapewnić cielętom dobry start. Na te pytania uzyskaliśmy odpowiedzi podczas naszego webinarium. A są to jedne z najważniejszych czynników warunkujących rozwój każdego stada bydła i produkcji mleka. 

W związku z tym, że wiemy, że nie wszyscy mogli uczestniczyć w webinarium, przygotowaliśmy relację z tego wydarzenia, którą można obejrzeć po zarejestrowaniu formularza zgłoszeniowego TUTAJ 

Czego się dowiesz z relacji z naszego webinarium?


W ramach spotkania, Andreas Pelzer, niezależny doradca z Centrum Doświadczalnego w Haus Düsse, mówił o najnowszych trendach w budowie i modernizacji obór oraz na co zwrócić uwagę w kontekście organizacji produkcji i dobrostanu krów. 

Podczas wystąpienia prof. Pawła Górki z UR w Krakowie, dowiedzieliśmy się jak krok po kroku zorganizować żywienie cieląt i jałówek w stadzie bydła mlecznego, by docelowo cieszyć się doskonałymi wynikami produkcyjnymi krowy w laktacji.

Nikomu nie trzeba też przypominać, jak duże znaczenie dla ekonomiki produkcji mleka mają wskaźniki rozrodu, a o tym z kolei opowiedział lek. wet. Michał Barczykowski z Centrum Zdrowia i Rozrodu Zwierząt w Radziejowie. Znasz patent na uzyskanie jednego cielęcia w ciągu roku? 

Z kolei Rafał Lipiński z firmy Lely przedstawił wizję nowoczesnego gospodarstwa mlecznego, zwracając uwagę na możliwości lepszego wykorzystania potencjału krów dzięki najnowszym osiągnięciom, m.in. w dziedzinie automatyzacji doju czy zadawania pasz.

Zapraszamy do obejrzenia całej relacji z wydarzenia, wystarczy się zarejestrować! 

Marcin Jajor
Autor Artykułu:Marcin Jajor

redaktor działu top bydło i topagrar.pl, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mlecznego i mięsnego

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. grudzień 2023 13:46