StoryEditor

Ciągnik Deutz-Fahr 5105: 100 KM mocy do lekkiej i ciężkiej pracy

W kolejnym odcinku serii "Rolnicy oceniają" odwiedziliśmy rolników, którzy korzystają z ciągnika marki Deutz-Fahr 5105. Jak maszyna o mocy ok. 100 KM radzi sobie w pracy lekkiej, a jak w ciężkiej? 

Deutz-Fahr 5105: uniwersalny ciągnik z dobrym wyposażeniem

Bieżący odcinek naszej serii, w której prezentujemy najlepiej sprzedające się ciągniki w 2022 roku w Polsce, poświęcony jest modelowi Deutz-Fahr 5105. Producent od lat jest silnym graczem w przedziale mocy ok. 100 KM. W ub.r. w naszym kraju przykręcono aż 138 tablic rejestracyjnych do ciągników Deutz-Fahr 5105. Poprzednikiem tego modelu był równie popularny model 5110 G.

Pod maską modelu 5015 pracuje czterocylindrowy silnik o mocy 78 kW/106 KM, spełniający normę emisji spalin Stage V. To kompaktowy model, który uchodzi za ciągnik o prostej konstrukcji. Mimo to w jego wyposażeniu można znaleźć elementy, które zapewniają wygodną i komfortową pracę. Należy do nich elektrohydraulicznie obsługiwany rewers z regulacją czułości, pamięć obrotów silnika i przekładnia 20/20, która oferuje dwa biegi zmieniane pod obciążeniem.

agro ranking rolnicy oceniają ciągniki

Model 5105 to typowy uniwersalny ciągnik wielozadaniowy, który często kupowany jest w zestawie z ładowaczem czołowym. Producent oferuje fabrycznie montowane ładowacze Stoll. To ważny argument dla szerokiej rzeszy kupujących, bo gwarancja obejmuje cały zest...

Pozostało 85% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Krzysztof Gębski
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski

redaktor top agrar Polska w dziale "Technika".

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 09:20