StoryEditor

Ciche opony w 19 rozmiarach

Firma Vredestein poszerzyła ofertę opon do ciągników z serii Traxion 65. Tworzy ją aktualnie 19 rozmiarów w zakresie od 16 do 42 cali.
03.11.2020., 10:11h

Serię Vredestein Traxion 65 po raz pierwszy zobaczyliśmy na targach Agritechnica w Hanowerze w 2019 roku. To kontynuacja modelu Traxion+ powstała przy użyciu technologii opracowanych dla modelu Traxion Optimal VF. Zachowano rozwiązania, które sprawdziły się w poprzednich modelach, np. zakrzywiona forma klocków bieznika i duża powierzchnia styku na czole opony.

Bardzo ciche


Duża powierzchnia styku opon Traxion 65 poprawia komfort jazdy i sprawia, że opona jest wyjątkowo cicha – zapewnia holenderski producent. Testy przeprowadzone na torze RDW (certyfikat ISO: ISO10844:2014) wykazały, że poziom hałasu w kabinie jest niższy o co najmniej 29% w porównaniu z oponami produkowanymi przez jednego z głównych konkurentów firmy Vredestein. Korzystny wpływ na poziom komfortu pracy kierowców ciągników, którzy często muszą spędzać długie godziny za kierownicą, jest oczywisty, a redukcja hałasu generowanego przez przejeżdżający pojazd o 22% w porównaniu z oponami oferowanymi przez konkurencję może przynieść znaczne korzyści również osobom znajdującym się w otoczeniu ciągnika.

Siła uciągu


Firma informuje, że zakrzywione klocki bieżnika w oponach są ułożone niemal prostopadle do kierunku jazdy, dzięki czemu serię Traxion 65 cechuje duża siła uciągu. Odległość między blokami bieżnika wzrasta w miarę przesuwania się od środka do boku opony, przez co opona charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami w zakresie samooczyszczania, zwłaszcza na ciężkich glebach.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
03. marzec 2024 04:50