StoryEditor

Funkcjonalny, prosty ciągnik Massey Ferguson 5709M [Agroranking]

W tym miesiącu w ramach serii "Rolnicy oceniają" odwiedziliśmy gospodarzy z Wielkopolski, którzy użytkują ciągnik Massey Ferguson 5709M. Jak rolnicy ocenili ten model ciągnika MF? 
17.08.2023., 14:08h

Najpopularniejszy model Massey

Model 5709M był w 2022 r. najchętniej kupowanym przez polskich rolników ciągnikiem marki Massey Ferguson. Traktor charakteryzuje się dość dużą jak na ten segment masą własną 4,3 t oraz udźwigiem na tylnym podnośniku 5,2 t. Jednostką napędzającą jest 4,4-l silnik AGCO Power z układem paliwowym common rail, który generuje 95 KM.

W standardzie ciągnik wyposażony jest w klimatyzację, dwie pary wyjść hydrauliki, podnośnik z EHR oraz rewers hydrauliczny. Dostępny jest z przekładnią mechaniczną 12 × 12 bądź z cieszącą się dobrą opinią wśród rolników skrzynią Dyna 4 (16 × 16) z prostym i wygodnym sterowaniem.

Ciągnik ma ergonomiczną kabinę, wszystkie elementy dostępne są blisko operatora, a dodatkowe przeszklenie Visio poprawia widoczność, zwłaszcza podczas pracy z ładowaczem czołowym. Opcjonalnie małego MF można doposażyć w trzecią parę hydrauliki, amortyzację kabiny, czy mocniejszą pompę. Niestety, modelu 5709M nie można wyposażyć w amortyzację przedniej osi, co zdaniem użytkowników byłoby przydatne.

Ciągnik został oceniony przez rolników w ankiecie Agroranking. Oceń swój traktor na ...

Pozostało 80% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Krzysztof Gębski
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski

redaktor top agrar Polska w dziale "Technika".

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 03:19