StoryEditor

Lekki ciągnik o dużej mocy od Case IH

Case IH wprowadza na rynek ciągnik Optum 250 CVX. Moc nowego modelu wynosi 250 KM. Sprawdź również inne parametry techniczne pojazdu produkowanego w Austrii.  
14.02.2018., 16:02h

Optum 250 CVX uzupełnia gamę traktorów o mocy znamionowej od 250 do 300 KM oferowaną przez Case IH. Dołącza do ciągników Optum 270 CVXOptum 300 CVX, które bazują na dużej mocy i niewielkiej masie. Deklarowana przez producenta moc maksymalna ciągnika, najmniejszego w serii, wynosi 273 KM. 

Nowy model został wprowadzony na rynek jako odpowiedź na rosnącą potrzebę połączenia mocy wyjściowej z zakresu 250-300 KM, wysokiej masy użytkowej oraz kompaktowych wymiarów. Ciągnik charakteryzuje się takim samym rozstawem osi jak pozostałe modele z serii Optum, który wynosi 2995 mm.

Ciągnik można użytkować bez balastu – w przypadku prac, gdzie potrzeba dużej mocy oraz niskiej masy, takich jak koszenie. Wykonując zadania wymagające większej siły, takie jak uprawa gleby, do ciągnika można dołożyć balast.

Podobnie do obu większych modeli, Optum 250 CVX został wyposażony we wzmocnioną oś przednią oraz strukturalną konstrukcję miski oleju sześciocylindrowego silnika FPT Hi-eSCR Stage IV o pojemności 6,7 litra. W nowym ciągniku znajdziemy również tę samą turbosprężarkę doładowującą oraz chłodnicę międzystopniową. 

Funkcje oszczędności paliwa obejmują system zarządzania prędkością biegu jałowego, zmniejszający prędkość obrotową silnika z 850 obr./min do 650 obr./min w przypadku zatrzymania ciągnika na dwie minuty. Pojemność zbiornika paliwa wynosi 410 l. 

W wersji standardowej Optum 250 jest wyposażony w przekładnię bezstopniową CVX. Jako wyposażenie opcjonalne producent oferuje układ ABS oraz system hamowania silnikiem. Ten drugi, w połączeniu z wentylatorem o zmiennej geometrii łopatek, tworzy unikalne w sektorze ciągników rozwiązanie dostosowane do wymogu wysokiej wydajności hamowania. Zapewnia ono nawet 149 kW siły hamowania, która pomaga zmniejszyć prędkość silnika i zatrzymać pojazd w jak najszybszy i najbardziej efektywny sposób.

W tylnej części Optum 205 CVX został wyposażony w układ zawieszenia narzędzi kat. IIIN, o maksymalnym udźwigu 11 058 kg. Udźwig w całym zakresie podnoszenia  wynosi 10 305 kg. Wymagane natężenie przepływu oleju hydraulicznego zapewniane jest przez pompę z funkcją kompensacji ciśnienia o wydatku 164 l/min. 

Michał Kaliszan
Autor Artykułu:Michał Kaliszanonline marketing manager/redaktor w zespole top agrar Polska Online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. lipiec 2024 02:42