StoryEditor

Nowe kompakty Deutz-Fahr

Deutz-Fahr zaprezentował nową ulepszoną serię ciągników 5D. Zdradzamy tajniki tych zielonych traktorów.
13.07.2019., 21:07h
Ciągniki kompaktowe, które łączą w sobie sporą moc z niewielkimi gabarytami muszą sprostać wielu zadaniom. W niektórych gospodarstwach ciągnik taki pełni rolę głównego konia pociągowego, w większych wykorzystywany jest jako traktor pomocniczy. Wszystko to sprawia, że sprzęt musi być wszechstronny. I takie też są nowe modele 5D.

Traktory 5D Model Year 2019 dostępne są z 3- lub 4-cylindrowymi silnikami FARMotion o mocy od 74 do 101 KM. Jednostka napędowa spełnia wymogi normy emisji spalin Stage IIIB dzięki wykorzystaniu katalizatora utleniającego DOC oraz zewnętrznej recyrkulacji spalin EGR.

Nowe modele 5D oferowane są w dwóch wersjach wyposażenia – LS i GS. Pierwsza z nich w standardzie oferuje mechaniczny rewers oraz przekładnię 30/15 lub 45/45. Wersja GS jest bogatsza. W ciągniku zbajdziemy regulowany elektrohydrauliczny rewers kierunku jazdy PowerShuttle, przycisk sprzęgła Comfort Clutch na dźwigni zmiany biegów oraz funkcję Stop&Go. Prędkość maksymalna 40 km/h osiągana jest przy zredukowanych obrotach silnika do 1870 obr/min.

Układ hydrauliczny z pompą o stałej wydajności 54 l/min zasila podnośnik i maksymalnie 3 pary gniazd hydraulicznych. Ciągniki wyposażane są seryjnie w dodatkową, całkowicie oddzielną pompę do zasilania układu kierowniczego. WOM oferuje 3 prędkości.
W standardowym wyposażeniu mechanicznie sterowany podnośnik ma udźwig 3,6 tony. Dla bardziej wymagających klientów producent oferuje elektroniczną kontrolę tylnego TUZ (EHR). W opcji oferowany jest także przedni podnośnik, który uniesie maszynę o masie 2,1 tony.

Nowe modele serii 5D Model Year 2019 posiadają przestronną, czterosłupkową kabinę. Opcjonalny szyberdach ułatwia wykonywanie prac z użyciem ładowacza czołowego.
Nowe modele wchodzą do oferty Autoryzowanych Dealerów marki Deutz-Fahr w połowie bieżącego roku.

Pawel Twardowski
Autor Artykułu:Pawel Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. maj 2024 12:36