Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Ciągniki>

Rekord świata: Ciągnik odśnieżał z prędkością 73 km/h!

Obrazek

Pozbawiony kierowcy ciągnik odśnieżał zamkniętą drogę w południowej Finlandii z prędkością 73 km/h.

26 sierpnia 2018, 12:01
Firmy Nokian Tyres oraz Valtra ustanowiły rekord świata w odśnieżaniu dróg bezzałogowym ciągnikiem Valtra. Rekord został ustanowiony w bezpiecznych warunkach i przy zaangażowaniu zespołów badawczych obu firm.

Technologia jazdy autonomicznej budzi coraz większe zainteresowanie w wielu branżach, m.in. w logistyce, w utrzymaniu dróg i w rolnictwie. Dane uzyskane podczas bicia rekordu prędkości stanowią cenne informacje na potrzeby przyszłych badań nad tą technologią.Warto dodać, że to już drugi tytuł ustanowiony przez obie firmy. W 2015 roku producenci zaprosili kierowcę rajdowego Juhe Kankkunena, który modelem Valtra T234 ustanowił aktualny  rekord prędkości jazdy traktorem po lodzie wynoszący 130 km/h!Model Valtra T254 Versu zdobył nagrodę ciągnika roku 2018 i jest szeroko wykorzystywany m.in. w rolnictwie, leśnictwie i utrzymaniu infrastruktury komunalnej. Choć nie przyczyniło się to do ustanowienia rekordu prędkości, standardowy model T254 Versu jest wyposażony w interfejs użytkownika SmartTouch.

- Dla wielu naszych klientów łatwość korzystania z podłokietnika SmartTouch obniżyła próg inwestowania w technologie dotąd uważane za mile widziane lub zbyt złożone, takie jak kierowanie automatyczne, zarządzanie zadaniami czy telemetria. Jednocześnie zauważamy rosnące zapotrzebowanie na nowe technologie pomagające zwiększyć efektywność i integrujące się z istniejącymi systemami biznesowymi. Zależy nam, aby w naszych ciągnikach SmartTouch stale oferować innowacyjne technologie - mówi Mikko Lehikoinen, dyrektor ds. marketingu w spółce Valtra EME.

oprac. mm, źródło: materiały prasowe


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)