StoryEditor

Rekord świata: Ciągnik odśnieżał z prędkością 73 km/h!

Pozbawiony kierowcy ciągnik odśnieżał zamkniętą drogę w południowej Finlandii z prędkością 73 km/h.
24.08.2018., 11:08h
Firmy Nokian Tyres oraz Valtra ustanowiły rekord świata w odśnieżaniu dróg bezzałogowym ciągnikiem Valtra. Rekord został ustanowiony w bezpiecznych warunkach i przy zaangażowaniu zespołów badawczych obu firm.

Technologia jazdy autonomicznej budzi coraz większe zainteresowanie w wielu branżach, m.in. w logistyce, w utrzymaniu dróg i w rolnictwie. Dane uzyskane podczas bicia rekordu prędkości stanowią cenne informacje na potrzeby przyszłych badań nad tą technologią.Warto dodać, że to już drugi tytuł ustanowiony przez obie firmy. W 2015 roku producenci zaprosili kierowcę rajdowego Juhe Kankkunena, który modelem Valtra T234 ustanowił aktualny  rekord prędkości jazdy traktorem po lodzie wynoszący 130 km/h!Model Valtra T254 Versu zdobył nagrodę ciągnika roku 2018 i jest szeroko wykorzystywany m.in. w rolnictwie, leśnictwie i utrzymaniu infrastruktury komunalnej. Choć nie przyczyniło się to do ustanowienia rekordu prędkości, standardowy model T254 Versu jest wyposażony w interfejs użytkownika SmartTouch.

- Dla wielu naszych klientów łatwość korzystania z podłokietnika SmartTouch obniżyła próg inwestowania w technologie dotąd uważane za mile widziane lub zbyt złożone, takie jak kierowanie automatyczne, zarządzanie zadaniami czy telemetria. Jednocześnie zauważamy rosnące zapotrzebowanie na nowe technologie pomagające zwiększyć efektywność i integrujące się z istniejącymi systemami biznesowymi. Zależy nam, aby w naszych ciągnikach SmartTouch stale oferować innowacyjne technologie - mówi Mikko Lehikoinen, dyrektor ds. marketingu w spółce Valtra EME.

oprac. mm, źródło: materiały prasowe
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. lipiec 2024 04:39