Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Technika>Ciągniki>

Test ciągników 75 KM - wybierz odpowiedni do swojego gospodarstwa

Do naszego testu stanęło jedenaście ciągników wyposażonych w ładowacze czołowe. W pierwszej części prezentujemy wyniki pomiarów dla wszystkich modeli oraz ocenę sześciu ciągników z mniejszym rozstawem osi. Wybierz odpowiedni dla swojego gospodarstwa!

Dawid Konieczka15 czerwca 2022, 04:00

Ciągniki o mocy 75 KM to popularne maszyny, które często są drugim, a nawet trzecim traktorem w gospodarstwie. W mniejszych zagrodach, gdzie rocznie pracuje się niewiele godzin, często są podstawowym ciągnikiem. W 2021 roku w Polsce sprzedano 3420 nowych ciągników z przedziału mocy od 71 do 100 KM (łączna sprzedaż wszystkich ciągników to 14 173 szt.). Niemal 25-proc. udział tych traktorów w rynku potwierdza ich dużą popularność.

Wielu producentów w przedziale mocy 75 KM oferuje ciągniki z podstawowym wyposażeniem. Skromnie wyposażone nowe ciągniki często są tańsze niż używane modele z bogatym wyposażeniem.

W teście uczestniczyło 11 ciągników. Podstawowym kryterium doboru maszyn ze skromnym wyposażeniem była moc z przedziału 75–80 KMprzedni napęd, kabina z klimatyzacją, przekładnia 40 km/h z rewersem i ładowacz czołowy z układem poziomowania zamontowanego osprzętu. Producenci mogli dostarczyć tylko po jednym ciągniku. Na życzenie mogli dostarczyć kolejny ciągnik z tego przedziału mocy z nieco bogatszym wyposażeniem. Skorzystał z tego m.in. McCormick. Koncern SDF dostarczył również dwa ciągniki, tj. Same i Deutz-Fahr. Strategia koncernu SDF w Polsce jest taka, że od kilku lat w naszym kraju dostępne są wyłącznie ciągniki marki Deutz-Fahr.


Pozostało 87 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:Dawid Konieczka
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ