StoryEditor

Ursus szturmem zdobywa Afrykę

Ostatnio, na targach Agrotech w Kielcach, Ursus zawarł umowę na dostawę traktorów i maszyn do Namibii. Teraz polski producent wkracza do Zambii.
23.03.2017., 15:03h

Kontrakt Ursusa z firmą Industrial Development Corporation z Zambii opiewa na dostawę niemal 2700 ciągników i nieco ponad 2500 maszyn rolniczych wraz z oprzyrządowaniem i częściami zamiennymi. Umowa zakłada też uruchomienie montowni i stworzenie 10 centrów serwisowych na terenie Zambii. Łączna wartość transakcji to 100 mln USD. To największy afrykański kontrakt Ursusa. Do tej pory spółka zawarła w Afryce kontrakty o łącznej wartości 140 mln USD.

Do Zambii trafią ciągniki o mocach od 47 do 180 KM.  Poza tym będą maszyny rolnicze, w tym: przyczepy, rozrzutniki obornika, prasy zwijające do słomy i siana, brony oraz pługi wraz z oprzyrządowaniem i częściami zamiennymi. Dodatkowo kontrakt zakłada wybudowanie nowoczesnego zakładu montażu produktów Ursusa w strefie ekonomicznej Lusaka-Południe i autoryzowanych centrów serwisowych w dziesięciu prowincjach kraju.

Łączna wartość umowy wynosi 100 mln USD. Przystąpienie do realizacji kontraktu nastąpi po otrzymaniu przez spółkę zaliczki w wysokości 40% całkowitej wartości kontraktu. Zakończenie projektu przewidywane jest w terminie do roku od momentu rozpoczęcia jego realizacji.

Rząd Zambii planuje przeprowadzenie narodowego programu mechanizacji rolnictwa, przyczyniając się do rozwoju społecznego obszarów wiejskich i poprawy życia ludności. Na sfinansowanie projektu, władze Republiki Zambii zwróciły się do władz Polskich o udzielenie preferencyjnego kredytu rozwojowego na zasadach pomocy wiązanej, zgodnej z zasadami OECD.
oprac. jj

Fot. Józefowicz

Jan Józefowicz
Autor Artykułu:Jan Józefowicz Ekspert z zakresu maszyn rolniczych, wieloletni redaktor czasopism dla rolników, w tym top agrar Polska i Profi Profesjonalna Technika Rolnicza
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. luty 2024 08:34