StoryEditor

Ceny skupu jaj stabilne

Ten tydzień stanowi kontynuację trendu trwającego już od trzech tygodni. Ceny jaj w skupie nadal stoją na bardzo niskim poziomie. Czy są jakieś nadzieje na poprawę sytuacji?
13.05.2016., 18:05h

Tydzień temu informowaliśmy o tym, że dostawcom jaja za jaja wielkości L płaci się nawet zaledwie 14 gr/szt. Niestety w niektórych regionach Polski ta stawka jest utrzymana. W pozostałych regionach za jaja wielkości M płacą około 16 gr/szt., a za L około 20 gr/szt. Za kilogram jaj na północy kraju nadal płacą 1,80 zł.

Wprawdzie przed tygodniem przewidywano, że ceny jaj odwrócą kierunek spadkowy, ale – na co warto zwrócić uwagę – zatrzymały się, a to też w pewnym stopniu pozytywne zjawisko. Na rynku nadal jeszcze jest za dużo jaj, ale jak wynika z zeszłotygodniowych relacji podmiotów skupujących, część drobiu została wybita, a zatem także ilość jaj w najbliższym czasie także powinna się zredukować. Przy mniejszej ilości dostarczanych jaj można mówić o możliwej podwyżce stawki skupowej.

Na chwilę obecną średnia stawka skupu jaj wielkości M wynosi 0,16 zł/szt., natomiast jaj wielkości L: 0,20 zł/szt.    ag

Sprawdź aktualne ceny skupu jaj - sonda top grar Polska (kliknij tutaj).

Aleksandra Galus
Autor Artykułu:Aleksandra Galus

redaktor, specjalista ds. automatyzacji treści

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. kwiecień 2024 11:55