StoryEditor

Jakie są ceny usług rolniczych w żniwa 2022 w całej Polsce?

Ostatnie lata pokazały, że rolnicy coraz częściej korzystają z usług rolniczych. Powodów jest kilka: brak poszczególnych maszyn w swoim gospodarstwie, brak dodatkowych rąk do pracy podczas natłoku prac polowych, wysokie ceny zakupu wielu maszyn takich jak kombajny, prasy zwijające, rozrzutniki obornika czy ciągniki rolnicze dużej mocy - to tylko niektóre z nich. Jak zatem wysokie ceny środków do produkcji rolnej i części zamiennych przełożyły się na ceny usług rolniczych w te żniwa?
20.07.2022., 08:07h
Specjalnie dla Was zebraliśmy ceny usług rolniczych takich jak: zbiór zboża i rzepaku kombajnem, prasowanie słomy, talerzowanie lub kultywatorowanie ścierniska, podorywka, orka lub wysiew poplonów - a zatem te prace polowe, które w najbliższych tygodniach będą przeprowadzane w każdym gospodarstwie.

Pozbieraliśmy ceny w każdym z województw i dotyczące różnych prac polowych wykonanych różnym sprzętem. Możecie więc porównać jak te stawki różnią się w zależności od regionu Polski i maszyn, którymi są świadczone usługi rolnicze.

Jeżeli w Waszej okolicy są inne stawki niż te, które znajdziecie w wykazie - dajcie nam znać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pozostało 84% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
03. grudzień 2023 02:42