StoryEditor

Poświąteczna dolina cenowa jaj

Jak to zwykle po świętach wielkanocnych bywa, tydzień po ceny skupu jaj zawsze spadają. Trend ten już widać teraz. Większość firm skupujących obniżyła swoje stawki skupowe nawet o 3 gr za sztukę.
01.04.2016., 13:04h

W obecnej chwili, ceny skupu jaj spożywczych chowu klatkowego zostały zredukowane o 1-3 gr/szt. w przypadku jaj wielkości L i o 1-2 gr/szt. w przypadku jaj klasy M. Podmioty skupujące zauważają, że kilka dni po Wielkanocy ceny jeszcze jaj na ogół jeszcze się trzymały (na poziomie sprzed świąt), jednak już tydzień później lecą na przysłowiowy łeb i szyję.
Dzisiaj jaja wielkości M średnio kosztują 0,19 gr/szt., co oznacza średni spadek o 1 gr. względem ubiegłego tygodnia. Natomiast za jaja klasy L rolnik otrzymuje średnio 0,24 gr/szt. Redukcje stawek dotknęły wszystkie wielkości jaj. Od poniedziałku najprawdopodobniej ceny ponownie zostaną zredukowane. Już teraz słychać pogłoski, że niektóre podmioty oferują fermom 0,16 gr/szt. jaj klasy M. – Przy takiej stawce producenci decydują się likwidować fermy, bo po przekalkulowaniu wszystkiego okazuje się, że po prostu się nie opłaca dalej prowadzić tego interesu – mówi przedstawiciel jednej z firm skupujących w województwie pomorskim.  ag

Sprawdź aktualne ceny skupu jaj - sonda top grar Polska (kliknij tutaj).

Fot. A. Kurek

Aleksandra Galus
Autor Artykułu:Aleksandra Galus

redaktor, specjalista ds. automatyzacji treści

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. grudzień 2023 23:19