StoryEditor

Wymieszanie obornika z glebą. Jaki jest ostateczny termin zgłoszenia do ARiMR?

Praktyka wymieszania obornika z glebą w ciągu 12 godzin od aplikacji w ramach ekoschematów budziła wiele pytań i wątpliwości rolników w 2023 roku. Jakie są teraz terminy zgłoszeń i czy jest możliwość użycia zdjęć geotagowanych w bieżącej kampanii?
14.05.2024., 15:47h

Podczas niedawnego webinarium pt. „Dopłaty bezpośrednie i finansowanie rolnictwa. Co czeka rolników w 2024 roku?”, które prowadzili eksperci Grzegorz Ignaczewski i Agata Stachowiak, poruszono wiele istotnych kwestii dotyczących przyszłości rolnictwa.

Jednym z ważnych tematów, który wzbudził zainteresowanie rolników, było zgłaszanie praktyk dotyczących nawożenia nawożenia. W trakcie dyskusji jeden z rolników zapytał o formę i termin zgłoszenia praktyki wymieszania obornika z glebą oraz stosowania płynnych nawozów naturalnych w bieżącym roku.

Zobacz też: Termin i dawka nawożenia azotem

Kluczowe daty i geotagowanie w rolnictwie

W odpowiedzi na to pytanie Agata Stachowiak podkreśliła, że 14-dniowy termin na zgłoszenie praktyki jest obowiązujący, a zgłoszenie należy dokonać nie później niż do 7 listopada bieżącego roku. W sytuacji gdy warunki atmosferyczne uniemożliwiają przeprowadzenie tych działań w wymaganym czasie, termin zgłoszenia wydłuża się do 30 listopada.

Jak dodał Grzegorz Ignaczewski, istnieje jednak możliwość zgłoszenia geotagowanego zdjęcia jako formy dokumentacji. Mimo że w poprzedniej kampanii wystąpiły komplikacje związane ze zdjęciami geotagowanymi, korzystanie z te opcji jest dozwolone i nie napotyka na przeszkody ze strony instytucji.

Warto śledzić terminy i wytyczne dotyczące zgłaszania praktyk nawożenia, aby uniknąć komplikacji i zapewnić spełnienie wymogów Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dzięki temu można skupić się na innych aspektach prowadzenia gospodarstwa rolnego w 2024 roku.

image

Jak zdobyć dodatkowe finanse w gospodarstwie w 2024 roku? Są ciekawe możliwości! [VIDEO]

Oprac. mkh

Maria Khamiuk
Autor Artykułu:Maria Khamiukdziennikarz, współpracownik PWR Online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. maj 2024 03:25