StoryEditor

Trwają zapisy do Bitwy Regionów dla KGW. Do wygrania nawet 25 tys. zł!

Rusza VII edycja ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich "Bitwa Regionów" organizowanego przez KOWR i MRIRW. Jakie nagrody czekają na zwycięzców? Jakie są zasady udziału w tej kulinarnie bitwie? Zgłoszenia tylko do 31 maja 2022 roku!
24.05.2022., 11:05h

Każdy region naszego kraju posiada swoją tradycję kulinarną. Koła Gospodyń Wiejskich i inne stowarzyszenia wiejskie z wielką przyjemnością kultywują i promują dawne zwyczaje oraz smaki regionu, aby uchronić je od zapomnienia.

Ta idea jest bliska także Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa, czyli organizatorom konkursu "Bitwa Regionów" przeznaczonego dla Kół Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń skupiających kobiety z terenów wiejskich. Celem rywalizacji kulinarnej jest zaprezentowanie przez uczestników potraw regionalnych, związanych z obszarem działalności danego koła oraz wsparcie w realizacji celów statutowych KGW, którymi są m.in.:

 • promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych;
 • działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych;
 • rozwój kultury ludowej, w tym w szczególności kultury lokalnej i regionalnej;
 • upowszechnianie i rozwój form współdziałania oraz gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych.

Pierwszy etap powiatowy konkursu "Bitwa Regionów" 

Tegoroczną, VII edycję konkursu od poprzednich różni to, że Panie z KGW będą miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności kulinarnych już na etapie powiatowym. Zwycięzcy etapu I, będą rywalizować na szczeblu wojewódzkim. Z kolei reprezentanci pierwszych miejsc w województwach zawalczą o zwycięstwo w ogólnopolskim finale.

Wypełnijcie formularz i zgłoście się!

Zachęcamy do zgłaszania swojego udziału drogą elektroniczną poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.bitwaregionow.pl. Pod wskazanym adresem można również znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat konkursu wraz z regulaminem.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2022 r.

Wyniki Etapu I Konkursu będą w terminie do 15 września 2022 r. dostępne na stronie internetowej www.bitwaregionow.pl oraz w siedzibie Współorganizatorów.

Laureaci Półfinału Konkursu zostaną wyłonieni podczas odrębnego wydarzenia, a data i miejsce zostaną podane w późniejszym terminie.

Zespoły finałowe Konkursu zostaną o tym poinformowane w dniu Półfinału podczas wydarzenia w danym województwie, ale nie później niż do dnia 30 listopada 2022 r. 

Super nagrody dla finalistów!

W etapie I - powiatowym – przewidziano, że za zajęcie:

 • I miejsca 1 000 zł brutto,
 • II miejsca - 800 zł brutto, 
 • III miejsca500 zł brutto.

W etapie II – półfinale-  za zajęcie:  

 • I miejsca - 5 000 zł brutto,
 • II miejsca3 500 zł brutto,
 • III miejsca - 2 000 zł.

W etapie III – finale – za zajęcie:

 • I miejsca - do wygrania 25 000 zł brutto oraz dodatkowo wyjazd dla 5 członków KGW na zagraniczne targi rolno-spożywcze odbywające się na terenie Unii Europejskiej, na których swoje stoisko będzie miał Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa,
 • II miejsca -15 000 zł brutto,
 • III miejsca - 10 000 zł brutto.


 Szczegóły dostępne są w regulaminie "Bitwa Regionów". Zachęcamy do udziału i my!

Kobiety. Wieś. Klimat i Środowisko - weź udział w debacie

 

Oprac. nmm

Fot. archiwum Bitwa Regionów 2019

 

Natalia Marciniak
Autor Artykułu:Natalia Marciniak

dziennikarka Tygodnika Poradnika Rolniczego specjalizująca się w tematyce społecznej oraz uprawie roślin

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
15. kwiecień 2024 14:16