StoryEditor

Milion hektarów z bombami i minami w Ukrainie

Pierre Vauthier, szef biura FAO w Ukrainie: milion hektarów gruntów dotkniętych problemem min i niewybuchów – to tylko część problemów, którymi zostali dotknięci ukraińscy rolnicy.
13.03.2023., 08:03h

FAO, czyli Food and Agriculture Organization of the United Nations, to wyspecjalizowana agencja ONZ zajmująca się walką z biedą i głodem oraz podnoszeniem dobrobytu poprzez rozwój obszarów wiejskich i lepszą dystrybucję żywności. Do FAO należy 194 państw członkowskich, dwóch członków stowarzyszonych (Wyspy Owcze i Tokelau) i jednej organizacji członkowskiej – Unii Europejskiej. Organizacja działa w 130 krajach świata.

Głównym celem zamówień realizowanych przez FAO jest zapewnienie światu dostatku żywności poprzez poprawę wydajności rolnictwa, poprawę warunków życia ludności wiejskiej i rozwój światowej gospodarki. Po inwazji Rosji na Ukrainę w lutym 2022 r. FAO zwiększyła wsparcie dla wrażliwych pracowników ukraińskiego sektora rolnego, zwłaszcza drobnych rolników.

Szefem biura FAO na Ukrainie jest Pierre Vauthier. W wywiadzie dla portalu un.org opowiedział o przedsięwzięciach, realizowanych przez agencję, dotyczących wsparcia ukraińskich rolników podczas pełnoskalowej inwazji rosyjskiej.

Od kwietnia rozpoczęliśmy dystrybucję nasion, głównie do osób, które zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów i schroniły się w ...

Pozostało 65% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Tomasz Czubiński
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie ochrony, uprawy i nawożenia roślin

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. lipiec 2024 00:24