StoryEditor

Byk poturbował rolników i uciekł z załadunku. Policjanci nie mieli wyjścia...

Do zdarzenia doszło w Tłuchowie (woj. kujawsko-pomorskie) w poniedziałkowy poranek, kiedy z załadunku w jednym z gospodarstw uciekł byk. Zwierzę poturbowało dwoje ludzi, a w czasie obławy zaatakowało strażaków i policjantów. 
25.08.2023., 16:08h

Byk uciekł z załadunku

W poniedziałkowy poranek (21.08) około godziny 8.55 strażacy z OSP w Jasieniu i OSP w Trzciance otrzymali zgłoszenie o ucieczce agresywnego zwierzęcia.

agresywny byk

W czasie załadunku do transportu w jednym z gospodarstw w Tłuchowie (pow. lipnowski) byk zaatakował i poważnie ranił właścicieli, 58-letnią kobietę i 60-letniego mężczyznę a następnie uciekł. Na miejsce zdarzenia przybyli strażacy z OSP Lipno i Tłuchowo. Strażacy z Jasienia otrzymali informację, że zwierzę było widziane w miejscowości Kamień Kotowy, gdzie udali się razem z trzcianeckimi strażakami oraz patrolem policji.

Agresywny byk nie dawał się złapać

Jak informuje KPP w Lipnie, zwierzę było agresywne i stanowiło zagrożenie dla mieszkańców. Mimo starań strażaków i policjantów akcja trwała ponad dwie godziny i zakończyła się niepowodzeniem. Z uwagi na stan zwierzęcia i fakt, że zagrożenie było wysokie, funkcjonariusze policji oddali dwa strzały, od których byk padł. 

agresywny byk ucieczka
Ranni po ataku zwierzęcia rolnicy zostali przetransportowani śmigłowcem LPR do szpitala. Teraz prowadzone jest śledztwo z art. 160 KK w sprawie narażenia życia człowieka na niebezpieczeństwo. 

al, źródło i fot. Facebook/OSP Jasień, OSP Trzcianka

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. marzec 2024 20:42