StoryEditor

John Deere przejmuje producenta siewników

Lepszy dostęp do europejskiego rynku siewników umożliwi firmie John Deere przejęcie ich francuskiego producenta – firmy Monosem.
07.11.2015., 23:11h

Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na łączenie sił, by skuteczniej zawalczyć o jak najlepszą pozycję na niełatwym rynku maszyn rolniczych. Tą drogą podąża także John Deere przejmując firmę Monosem. Wskutek umowy właściciela zmieniły cztery zakłady mieszczące się we Francji oraz dwa w Stanach Zjednoczonych.

Firma Monosem powstania w 1948 r. w Zachodniej Francji, a w jej ofercie znajdują się głównie siewniki punktowe i mechaniczne do kukurydzy, buraków, fasoli, słonecznika i innych roślin. W Polsce pierwsze maszyny pojawiły się przed 20 laty i zyskały wielu sympatyków, głównie dzięki zaawansowanym rozwiązaniom umożliwiającym precyzyjny wysiew nasion. 

Koncern John Deere nie planuje zmieniać struktury przejętej firmy, Monosem zachowa markę i znak handlowy oraz będzie korzystać ze własnych zasobów operacyjnych. Generalnym importerem siewników Monosem w naszym kraju jest spółka Korbanek. Ciekawe, czy zmiana właściciela marki Monosem wpłynie na sposób dystrybucji tych siewników w Polsce. beb

 

Fot. firmowe

 

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. luty 2024 05:28