Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Kukurydza>

Największa kukurydza miała 22,7 cm w obwodzie!

Obrazek

IGP Polska organizuje konkurs „Zmierz kolbę”, w którym rolnicy mierzą kolbę, robią zdjęcie z pomiaru i wysyłają formularz zgłoszeniowy. Wygrał rolnik z woj. podlaskiego.

 

 

Dorota Kolasińska13 listopada 2022, 13:24

- Z przyjemnością informujemy, iż zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu pod nazwą „Zmierz Kolbę” na największą kolbę kukurydzy z oferty IGP Polska został Pan Zdzisław Kruszewski z miejscowości Dębniki, powiat zambrowski, woj. podlaskie. Zmierzona długość kolby kukurydzy po obwodzie w  najgrubszym jej miejscu bez liści okrywowych dla odmiany KOKUNA uprawianej przez Pana Zdzisława wyniosła rekordowe 22,70 centymetra, będąc jednocześnie największą ze wszystkich zgłoszonych i potwierdzonych w tegorocznej oraz wszystkich dotychczasowych edycjach konkursu – informuje IPG Polska.

W konkursie nie ma nic trudnego. Trzeba zmierzyć obwód kolby, zrobić zdjęcie z pomiaru i wysłać formularz zgłoszeniowy. Na tej podstawie w terminie od 12 września do 17 października 2022 rolnicy nadsyłają zgłoszenia.

W tegorocznej edycji konkursu nagrodę główną stanowił profesjonalny wózek warsztatowy marki SATA wraz z wyposażeniem o wartości 9,5 tys. zł brutto.

- Panu Zdzisławowi serdecznie gratulujemy wygranej oraz imponującego rezultatu w uprawie! Nagrodę Pan Zdzisław odebrał wraz z prowadzącym uprawę synem Szymonem. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za niezwykle zaciętą rywalizację w konkursie – podkreślają organizatorzy konkursu.

Oprac. dkol na podst. IGP Polska

Fot. IGP PolskaPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)