StoryEditor

Kompaktowy lekki beczkowóz Fliegl

Kompaktowy, zwinny i łatwy w manewrowaniu wóz asenizacyjny PFW 9000 PolyLine to nowość marki Fliegl. Jak skonstruowana jest maszyna?
07.01.2024., 08:13h

PFW 9000 PolyLine to kompaktowy, zwinny i łatwy w manewrowaniu wóz asenizacyjny marki Fliegl, ze zbiornikiem wykonanym z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym. Taka konstrukcja, a właściwie wybór materiałów, pozwolił na obniżenie masy do 4500 kg, łącznie z zamontowanym aplikatorem Fliegl Skate 90 o szerokości 9 m. Gnojowica doprowadzana jest przez rozdrabniacz ślimakowy do węży, zakończonych dozownikiem w kształcie odwróconej litery Y. Dzięki temu wypływająca z jednego węża gnojowica aplikowana jest w dwóch rzędach, co przyspiesza wsiąkanie.

Firma podkreśla, że dzięki dopuszczalnej masie całkowitej, wynoszącej 13 ton, przy pełnym zbiorniku można nadal legalnie poruszać się po drogach. Ponadto lekka cysterna ułatwia wykonanie nawożenia w grząskim terenie, nawet na podmokłych użytkach zielonych, gdzie uszkodzenie darni bezpośrednio obniża jakość paszy. O niski nacisk na glebę dbają szerokie opony 850/50 R30,5.

Pompa rotacyjna firmy Vogelsang zapewnia wydajne rozprowadzanie gnojowicy. W wyposażeniu opcjonalnym znajdziemy 6-calowe, hydraulicznie opuszczane ramię ssące, co zapewnia wygodę w trakcie załadunku nawozu.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. maj 2024 22:24