StoryEditor

Kosiarka Samasz: zestaw motyl do koszenia użytków zielonych [TEST]

Jeśli zamierzasz kupić wydajny zestaw do koszenia użytków zielonych, z pewnością zwrócisz uwagę na maszynę Samasz. Oto test zestawu "motyl" składającego się z trzech kosiarek, które były użytkowane przez cały ubiegłoroczny sezon w dużym gospodarstwie mlecznym.
30.05.2023., 13:05h

Oferta kosiarek Samasz

Samasz jest dobrze znany na krajowym rynku i coraz bardziej rozpoznawalny za granicą. W zakresie kosiarek dyskowych Samasz ma bardzo szeroką ofertę. Kosiarki czołowe dostępne są w czterech różnych wersjach. Spośród nich tylko model KDF może być wyposażony w spulchniacz pokosu ze stalowymi palcami lub spulchniacz walcowy. Obie wersje spulchniacza dostępne są w kosiarkach o szerokościach 3 i 3,4 m, jednak węższa maszyna jest najpopularniejsza.

W zakresie kosiarek tylnych Samasz oferuje wiele wariantów, począwszy od lekkich kosiarek z bocznym zawieszeniem, poprzez cięższe maszyny z centralnym zawieszeniem, zestawy kosiarek tzw. motyl, maszyny ciągane, a nawet zestawy kosiarek do ciągników poruszających się tyłem w czasie koszenia. W zakresie zestawu dwóch kosiarek GigaCut KDD zawieszanych z tyłu można wybierać pomiędzy dwoma modelami o szerokości koszenia odpowiednio 8,6 lub 9,4 m. Do testu trafiła mniejsza maszyna, którą można opcjonalnie wyposażyć w poprzeczne, taśmowe przenośniki pokosu.

Kosiarka czołowa daleko do przodu

Masa kosiarki czołowej KDF 301 S wynosi 1280 kg, podobnie jak u innych producentów. Kosiarka...

Pozostało 90% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
03. marzec 2024 03:02