StoryEditor

Nowe centrum logistyki Amazone

20 lat po uruchomieniu centralnego magazynu części zamiennych w głównym zakładzie w Hasbergen-Gaste, w firmie Amazone podjęto decyzję o zbudowaniu nowego systemu logistyki części zamiennych w istniejących budynkach zakładu w Tecklenburg-Leeden.
19.12.2020., 22:12h

Celem inwestycji w nowy magazyn części zamiennych jest zwiększenie pojemności magazynowej w związku ze zwiększającą się liczbą wysyłek i zapotrzebowaniem na większe zapasy produktów, przy jednoczesnej jeszcze szybszej i niezawodnej realizacji zamówień. Stały rozwój grupy i wynikająca z tego większa ilość części zamiennych w ostatnich latach wymusiły kilka rozbudów i modernizacji magazynu w Hasbergen-Gaste, ale jego moce obsługowe ostatecznie osiągnęły swoje granice.

Firma informuje, że w przyszłości znacznie zwiększone pojemności magazynowe będą mogły pomieścić ponad 42 tys. części zamiennych na około 11 tys. m² powierzchni wewnątrz i 9 tys. m² na zewnątrz. Firma Amazone zainwestowała nie tylko w najnowszą technologię magazynowania i przechowywania , ale także w całkowicie nowy system zarządzania magazynem, umożliwiający wydajniejszą logistykę części zamiennych. Ponad połowa artykułów jest przechowywana w zautomatyzowanym magazynie drobnych części (AKL) w ok. 27 tys. pojemników. Większe gabaryty i ilości są obsługiwane nowoczesnymi wózkami widłowymi, w nowo zaprojektowanym magazynie na 12,5 tys. skrzyń paletowych.

Jedną z najważniejszych innowacji jest zmiana sposobu realizacji zamówień. Zamówienia nie są już przetwarzane liniowo, tj. krok po kroku zgodnie z powierzchnią składowania, ale wszystkie pozycje zamówienia są przetwarzane równolegle, a później umieszczane w opakowaniu. W rezultacie znacznie skraca to czas realizacji zamówień.

Dyrektorzy zarządzający Amazone, Christian Dreyer i Dr Justus Dreyer postrzegają najnowszą inwestycję jako zorientowaną na klienta i przyszłościową restrukturyzację działu części zamiennych.

– Dzięki nowemu globalnemu centrum części firma Amazone jest idealnie przygotowana do rosnących wymagań rynkowych. Większe pojemności i nowoczesne, szybkie procesy magazynowania i przechowywania zapewniają wysoki poziom usług dla naszych klientów na całym świecie. Przestronne hale i powierzchnie w zakładzie w Leeden stwarzają również dobre warunki do przyszłej rozbudowy poszczególnych powierzchni magazynowych – podkreślają.

Nowy system znacznie skraca czas realizacji zamówień. Zespół ds. logistyki części zamiennych, zatrudniający około 60 pracowników, codziennie przygotowuje do wysyłki do 1000 paczek.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. listopad 2023 05:27