StoryEditor

Pielniki w ofercie Pöttinger

Pöttinger rozszerza ofertę o maszyny do mechanicznej walki z chwastami. To efekt przejęcia austriackiego producenta CFS Cross Farm Solution GmbH, które ma nastąpić 1 sierpnia 2021 r.
03.02.2021., 09:02h
Wprowadzenie nowej grupy maszyn tj. sprzętu do mechanicznej walki z chwastami to uzupełnienie luki w szerokiej ofercie maszyn uprawowych Pöttinger. Austriacki producent CFS Cross Farm Solution z siedzibą w Stoitzendorf to doświadczony partner, który będzie wspierał producenta z zieloną koniczynką w logo.
Pöttinger od lat stawia na rozwój segmentu maszyn do uprawy gleby. Zaczątkiem było przejecie bawarskiej fabryki pługów w Landsberg w 1975 roku. Przejęcie, które ma nastąpić 1 sierpnia to kontynuacja rozpoczętych przed laty działań.

CFS Cross Farm Solution GmbH posiada w swojej ofercie szeroką ofertę pielników, w których elementami roboczymi są m.in. obrotowe elementy gwieździste, zgrzebła palcowe czy tradycyjne pielniki z elementami roboczymi pracującymi w glebie do upraw międzyrzędowych.

Jak informuje Pöttinger oprócz przejęcia produktów, dwaj założyciele firmy CFS, Andreas Egelwolf i Leopold Rupp, a także inni doświadczeni pracownicy, będą aktywnie wspierać firmę Pöttinger w przyszłości. Oficjalnie rozpoczną pracę jako pracownicy firmy Pöttinger z dniem 1 sierpnia 2021 r. Dotychczasowa siedziba w Stoitzendorf będzie pełnić rolę centrum kompetencji w obszarze rozwoju maszyn do mechanicznej walki z chwastami. Będzie tam również prowadzona produkcja maszyn.

Skracająca się nieustannie lista substancji aktywnych w środkach ochrony roślin, wspieranie produkcji zdrowej żywności, a także rosnące zapotrzebowanie na taką żywność stawiają rolników przed nowymi wyzwaniami. Aby mogli produkować żywność w nowych realiach potrzebują nowych, bardzo uniwersalnych i wydajnych maszyn.

„Jesteśmy przekonani, że zrobiliśmy ważny krok w przyszłość, przejmując produkty i pracowników firmy CFS. Dzięki temu nowemu segmentowi produktów wypełniamy lukę, którą mieliśmy wcześniej w uprawie roli. Dzięki naszemu partnerowi i jego kompetencjom w tym obszarze, mamy zapewnioną dalsza drogę do osiągania sukcesów”- przekonuje Gregor Dietachmayr, przewodniczący zarządu Pöttinger.
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. czerwiec 2024 18:45