StoryEditor

Szybko i szeroko, więc wydajnie!

Nowa maszyna marki Väderstad pokazuje, że pęd do wydajnego siewu nie ma końca. No bo, jak inaczej określić możliwości siewnika Tempo L, który wyposażony jest w 24 sekcje wysiewające w rozstawie rzędów od 450 do 508 mm.
12.06.2018., 16:06h
Producent wskazuje, że Tempo L 24 to największa tego typu maszyna do precyzyjnego siewu buraków cukrowych i rzepaku. Każdy zbiornik nasion ma pojemność 25 litrów. Maszynę można wyposażyć w układ nawozowy o pojemności 5000 litrów. W nowym modelu sekcje mogą być ustawiane w czterech szerokościach: 450, 457, 500 lub 508 mm. 

Układ dozujący Tempo z opatentowaną technologią PowerShoot sprawia, że nasiona mają takie same warunki wschodów niezależnie od wibracji maszyny i dużych skłonów terenu, które mogłyby wpłynąć na dokładność siewu. Na dużych areałach ważne jest to, że zastosowane rozwiązania zapewnia pożądaną precyzję umieszczania nasion w glebie nawet przy bardzo dużej prędkości pracy. 

Nowy siewnik Väderstad Tempo L 24 będzie miał światową premierę na kanadyjskich targach Farm Progress Show w czerwcu. Tempo L 24 wejdzie do produkcji w listopadzie 2018 roku. Siewnik Tempo L 24 przeznaczony jest do precyzyjnego siewu dużych ilości drobnych nasion, takich jak rzepak i buraki cukrowe. 
oprac. jj
Fot. firmowe
Jan Józefowicz
Autor Artykułu:Jan Józefowicz Ekspert z zakresu maszyn rolniczych, wieloletni redaktor czasopism dla rolników, w tym top agrar Polska i Profi Profesjonalna Technika Rolnicza
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. luty 2024 07:31