StoryEditor

Wynalazki rolników - łatwe workowanie

Mimo coraz większej liczby maszyn w każdym gospodarstwie, niektóre prace trudno usprawnić. Przykładem jest chociażby workowanie zboża. Oto pomysł naszego Czytelnika, który niewielkim nakładem pracy wykonał prosty stojak trzymający worek. Rolnik workuje głównie kukurydzę, co ciekawe, ziarno nie trafia do zwierząt, tylko do ogrzewania domu.
11.02.2024., 10:00h

Łatwe workowanie

Konstrukcja stojaka wykonana jest z delikatnych profili stalowych 20 × 20 i 25 × 25 mm. Na górze stojaka zamontowana jest kwadratowa czerpnia o wymiarach 40 × 40 cm, w którą rolnik nasypuje kukurydzę. Czerpnia połączona jest ze stojakiem zawiasami i można ją otwierać. Do konstrukcji stojaka pomysłowy rolnik przyspawał ramkę z drutu zbrojeniowego o grubości 12 mm. Zawiesza na nim worek. Należy wprowadzić go w otwór od dołu i wywinąć jego końce na zewnątrz. Po tym należy opuścić czerpnię, która przyciska worek. Rolnik specjalnie wybrał drut zbrojeniowy, aby worek lepiej się trzymał.

Zobacz także: Czyszczarka do siana i słomy: wynalazek pomysłowego rolnika

Nogi stojaka wyposażone są regulację wysokości, wynosi ona 50 cm. To spokojnie wystarcza do napełniania worków 25- i 50-kg. Na podstawie stojaka rolnik zamontował blachę, co w czasie zdejmowania wypełnionego worka zapobiega zahaczaniu o podstawę stojaka. Całość jest bardzo lekka, co pozwala przemieszczać stojak w dowolne miejsce.

image

Koszt wykonania stojaka rolnik określa na 250 zł.

FOTO: pwr
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. luty 2024 10:15