StoryEditor

Żniwa i siew z top agrar i profi w Nagradowicach (relacja)

Mimo kapryśnej pogody nasze pokazy polowe "Żniwa i siew z top agrar i profi" rozpoczęły się planowo. Będziemy Wam pokazywać to, co się dzieje na polach Poznańskiej Hodowli Roślin w Nagradowicach.
To wyjątkowe spotkanie polowe otworzyli: Prezes Poznańskiej Hodowli Roślin w Tulcach Danuta Hądzlik, Redaktor naczelny top agrar Polska Karol Bujoczek i Redaktor naczelny profi dr Artur Jakubek. Potem partnerzy główni pokazów mieli swoje prelekcje dla uczestników, a następnie rozpoczęły się pokazy polowe.

Żniwa i siew z top agrar i profi w Nagradowicach
Heder taśmowy Grringhoff. Hedery taśmowe z roku na rok zyskują na znaczeniu. Doświadczenia dowodzą, że w przypadku szerokich hederów (powyżej 9 m) transport skoszonego materiału do środka hederu z wykorzystaniem ślimaka staje się nie efektywny. Długi ślimak może delikatnie uginać się na dużej długości, przez co materiał kotłuje się w hederze i podawany może być do przenośnika pochyłego, a później do młocarni bardzo nierównomiernie.


Kolejny kombajn New Holland Agriculture przygotowuje się do akcji. Od dziesięcioleci kombajny New Holland charakteryzują się wydajnością wyznaczającą standardy, zarówno w segmencie kombajnów rotorowych, jak i konwencjonalnych. Dziś marka New Holland połączyła wyjątkową technologię separacji ziarna Twin Rotor™ z wydajną technologią bębna młócącego o dużej średnicy, wykorzystywaną dotychczas w kombajnach konwencjonalnych, aby móc zaoferować swoim klientom całkowicie nową koncepcję kombajnu Crossover Harvesting – CH7.70. Maszyna ta została zaprojektowana z myślą o rolnikach i usługodawcach pracujących na wielkoobszarowych gospodarstwach rolnych, ceniących sobie wysoką wydajność i jakość oraz łatwość przeglądów maszyn. Podobnie jak rozsławione modele TF z lat 80. XX wieku kombajny CH to nowy segment, plasujący się pomiędzy tradycyjnymi kombajnami w średniej klasie mocy a flagowymi modelami rotorowymi.

Żniwa i siew z top agrar i profi w Nagradowicach
Pokazy żniw

Pokazy Fendt Ideal
Fendt Ideal. Maszyna, która czyni cuda w najkrótszym okresie zbiorów, zapewniając niezrównaną jakość i bezwarunkową niezawodność. Doskonała widoczność modułu tnącego i kanału wciągającego oraz ergonomiczne sterowanie. Układ kierowania joystickiem IDEALdrive wprowadza ergonomię i wydajność do Twojego dnia pracy.

Żniwa i siew z top agrar i profi w Nagradowicach
Kultywator Agro-Tom. Zestaw uprawowy składa się z agregatu talerzowego ATL oraz Kultywatora wielozadaniowego KWSP. Agregat przystosowany jest do wykonywania uprawy bez orkowej lub wykonywania podorywek po zbiorach płodów rolnych. ATL jest sprzętem wysokiej jakości, charakteryzuję się prostą i trwałą budową. Agregat wyposażony jest w: rząd zębów spulchniających; zabezpieczenie zębów śrubowe lub non-stop sprężynowe; głębokość pracy zębów do 30 cm; dwa rzędy talerzy o średnicy 510  lub 560; odstęp między rzędami talerzy 740 mm; opcjonalne wały: rurowy, płaskownikowy, pierścieniowy, packer, crosskill, gumowy, daszkowy, ceownikowy.

Żniwa i siew z top agrar i profi w Nagradowicach
Dalsza część pokazówŻniwa i siew z top agrar i profi w Nagradowicach
Ruszyły pokazySzacowanie szkód gradowych w pszenicy przez VH Polska
Szacowanie szkód gradowych w pszenicy przez VH Polska

Dawid Chwirot (VH Polska)
Dawid Chwirot (VH Polska)Anna Dębowska (Luneos)
Anna Dębowska (Luneos) 

Prelegent Artur Szymczak Kuhn Maszyny Rolnicze
Artur Szymczak (Kuhn Maszyny Rolnicze) 


Adam Baucza (Terra Nostra)

Adam Baucza (Terra Nostra)Przypominamy program pokazów:

9:00 - Rejestracja Uczestników i wydanie pakietów powitalnych
9:15 - 17:00 Prezentacja stoisk i maszyn
9:30 - Otwarcie imprezy na scenie głównej
9:30 - Prelekcje
10:35 - Pokaz szkód po gradobiciu przy stoisku VH Polska
10:45 - Pokazy agregatów uprawowo-siewnych
11:25 - Pokazy bron talerzowych
12:00 - Pokazy pługów i zbieracza kamieni
12:15 - Pokazy kultywatorów
13:00 - Pokazy kombajnów
13:40 - Pokazy pras, wałów nożowych oraz opryskiwaczy
14:15 - Podsumowanie pokazów14:30 - Indywidualne prezentacje maszyn na polach testowych oraz możliwość rozmowy z wystawcami
17:00 - Zakończenie imprezy

Partnerzy główni spotkania: New Holland, Kuhn, VH Polska, Terra Nostra i Luneos.

Partnerem jest Poznańska Hodowla Roślin w Tulacach.
Karol Pomeranek
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. maj 2024 15:48