StoryEditor

AVR i Dacom łączą dane z pól i maszyn

Zmniejszenie zapotrzebowania na środki produkcji to główny cel integracji systemów zarządzania w gospodarstwie. Tym tropem podąża belgijski producent maszyn do uprawy i zbioru ziemniaków AVR wraz z holenderskim dostawcą oprogramowania do zarządzania gospodarstwem Dacom.
12.11.2020., 15:11h
W ramach platformy AVR Connect producent maszyn oferuje gospodarstwom narzędzie do gromadzenia danych, umożliwiając wgląd w czasie rzeczywistym w to, co dzieje się wewnątrz maszyny podczas działania oraz podpowiada, jak można zwiększyć wydajność pracy. Współpraca z Dacom umożliwia powiązanie pakietu danych pochodzących z gospodarstwa z danymi przekazanymi od maszyn, dając jeszcze bardziej kompleksowy przegląd. Celem jest obniżenie kosztów uprawy i wspieranie zrównoważonej produkcji żywności, z użyciem ukierunkowanych zaleceń, pochodzących z bezpiecznych połączeń między AVR Connect a aplikacją Dacom Cloudfarm. Dane z tej maszyny mogą być automatycznie przesyłane do Cloudfarm, a dane z pola mogą być automatycznie wczytywane przez AVR Connect. Ten pakiet jest dostępny jako opcja w modelach AVR Puma 3, Puma 4.0 i Ceres 440. Abonament Cloudfarm zaczyna się od 25 € miesięcznie.

avr_connect
Podczas pracy maszyny w każdej sekundzie rejestrowane są dane o spalaniu, plonie i wydajności. Dzięki temu arkusz upraw może zostać wypełniony automatycznie (np. rejestracja zbiorów z godzinami pracy, zużyciem paliwa, używaną maszyną i całkowitym plonem) i wykorzystywany do sprawozdań. Dodajmy, że dane maszynowe z AVR Connect można łączyć w Cloudfarm z innymi źródłami danych (takimi jak satelita, mapy, typy gleb), np. do celów analitycznych.

forum
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. maj 2024 00:11