StoryEditor

Praca sieczkarni Krone pod ścisłym nadzorem

W raz z systemem SmartConnect Krone dołącza do grona firm umożliwiających automatyczne zarządzanie danymi zbieranymi podczas pracy sieczkarni. Sercem systemu jest sterownik Krone SmartConnect z funkcją automatycznego logowania. 
19.10.2018., 22:10h
Krone SmartConnect w pracy wykorzystuje zarówno moduł komunikacji GPS, jak i bezprzewodowej wymiany danych WLAN. Bez udziału rolnika odbywa się też zapis danych. W efekcie kierowca nie musi zajmować się zarządzaniem danymi i może skoncentrować się na prowadzeniu maszyny. Dopiero po pracy zapisane w systemie dane można łatwo przenieść do komputera w biurze i wykorzystać, np. do przejrzystego rozliczania z klientami. 



Oferowany przez Krone SmartConnect dostępny jest w standardzie  we wszystkich sieczkarniach BiGX 680, 780, 880 i 1180. Co istotne, dzięki wbudowanemu akumulatorowi SmartConnect może nawet chwilowo pracować bez zasilania z maszyny. Gwarantuje to pełną transmisję danych po zakończeniu pracy, nawet jeśli urządzenie zostało już wyłączone.

Szerokie pole do popisu w zakresie zarządzania danymi można uzyskać z aplikacją mobilną CCI Control. Dzięki tej aplikacji kierowca może skorzystać z nawigacji na wskazane pole, co przyda się z pewnością w trakcie świadczenia usług. Z drugiej strony zarządca floty maszyn może przez tablet kontrolować parametry pracy sieczkarni i w efekcie podpowiedzieć operatorowi, jak dobrać najlepsze parametry pracy. Kolejną możliwością apki jest przechowywanie i bieżący wgląd do danych klientów przechowywanych w systemie. 

Ciekawostką (dostępną na rynku niemieckim) jest możliwość automatycznej kontroli masy załadowanej sieczki dla przyczep Krone z serii MX, ZX lub TX. To sposób na dokładny zapis plonów, który umożliwia dalszą analizę w programie zarządzania gospodarstwem.
BiG Data Tools to oprogramowanie do oceny danych zebranych podczas pracy. Można je przekształcić zarówno w mapy plonów, jak i  raporty z realizacji usługi. Użytkownicy mogą pobrać to oprogramowanie wprost ze strony internetowej producenta.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Beba

Jan Beba - dziennikarz specjalizujący się w technice rolniczej, energii odnawialnej i budownictwie. Od 13 lat związany z redakcją top agrar Polska, od dwóch na stanowisku zastępcy redaktor naczelnej. Pracę dziennikarza łączy z prowadzeniem gospodarstwa rolnego w woj. wielkopolskim. Jest inicjatorem i autorem dziesiątek testów ciągników i maszyn rolniczych, artykułów poradnikowych, reportaży i komentarzy publikowanych na łamach top agrar Polska oraz topagrar.pl. Celem realizowanych testów maszyn rolniczych jest porównywanie technologii, funkcjonalności i ergonomii pracy. Autor w szczególności stawia na praktyczne ujęcie realizowanych testów, nierzadko łączonych z profesjonalnymi doświadczeniami polowymi, np. w siewie międzyplonów czy kukurydzy integrującymi technologie rolnictwa 4.0. W pracy badawczej regularnie korzysta ze wsparcia kadry naukowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Ważnym elementem przygotowywanych publikacji jest również analiza kosztów pracy maszyn i urządzeń w gospodarstwie. Pasją autora jest energetyka odnawialna, ze szczególnym uwzględnieniem biogazu. W relacjach z licznych reportaży z polskich i europejskich gospodarstw oraz konferencji prezentuje najlepsze praktyki wdrażania tej technologii w praktyce. Od wielu lat współorganizuje wiodące w kraju konferencje o tematyce rolniczej, m.in. Forum Rolników i Agrobiznesu, Forum Mleko, Seminarium OZE czy pokazy maszyn rolniczych z cyklu Żniwa i siew z top agrar i profi.
Kontakt: [email protected]

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
15. kwiecień 2026 22:12