StoryEditor

Precyzyjne dawkowanie środków ochrony roślin

Środki ochrony roślin nie należą do tanich, dlatego każdemu rolnikowi powinno zależeć na ich precyzyjnym dawkowaniu. Na szczęście z pomocą przychodzi nam nowoczesna technologia.
12.06.2024., 10:10h

Opryskiwacz to nowoczesny i drogi sprzęt, często naszpikowany nowinkami technicznymi. Jednak producenci nie zasypiają gruszek w popiele i nieustannie oferują coraz to nowsze rozwiązania, czyniące pracę efektywniejszą, wydajniejszą oraz bezpieczniejszą, zarówno dla użytkownika opryskiwacza, jak i środowiska.

Prawidłowe prowadzenie belki nad łanem

Oprócz wyboru optymalnej pogody na jakość i precyzję podczas zabiegów chemizacji wpływa wiele czynników, a jednym z nich jest prawidłowe prowadzenie belki polowej nad łanem. W tym zakresie ważne jest utrzymanie belki w równej odległości nad plantacją, a pamiętajmy, że w największych opryskiwaczach szerokość robocza często przekracza 40 m! Dlatego producenci wyposażają maszyny w system specjalnych czujników, pozwalających na śledzenie odległości dysz od opryskiwanych roślin. Oczywiście, takie systemy były znane już wcześniej, jednak przy wzrastającej szerokości roboczej maszyn potrzebne są bardziej efektywne rozwiązania.

image
...
Pozostało 88% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Paweł Twardowski
Autor Artykułu:Paweł Twardowskiredaktor portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. lipiec 2024 06:01