StoryEditor

Prostsza kalibracja przez smartfona

Już kilka lat temu firma Amazone znacznie uprościła typowy proces kalibracji siewnika dzięki wprowadzeniu TwinTerminal. W efekcie kalibracja maszyn kontrolowanych przez system ISOBUS stała się wygodniejsza, bo wszelkie czynności związane z kalibracją można było kontrolować za pomocą niewielkiego terminalu przy siewniku.
11.06.2020., 21:06h

Aby jeszcze bardziej uprościć pracę użytkownika i zapewnić elastyczność podczas kalibracji, Amazone zaprezentowało aplikację mySeeder. Traktorzysta musi się zarejestrować za pomocą aplikacji mySeeder zainstalowanej na telefonie komórkowym i połączyć się ze swoim siewnikiem przez Bluetooth. Aby to zrobić, siewnik musi mieć adapter Bluetooth Amazone. Operacja jest następnie przenoszona do aplikacji w terminalu ISOBUS. Dzięki temu pracę siewnika można skalibrować za pomocą dowolnego smartfona z zainstalowaną aplikacją mySeeder. Najważniejsze dane, takie jak szybkość wysiewu, obszar kalibracji i prędkość jazdy, można wyświetlić i sprawdzić za pomocą tej aplikacji bezpośrednio na smartfonie.

Aplikacja Amazone mySeeder można wykorzystać przy kalibracji zestawów uprawowo-siewnych Cirrus, siewników AD-P, Primera DMC, Citan i Condor. W następnej fazie rozwoju grono powiększy się o siewniki Centaya i Cataya, siewnik punktowy Precea i kombinacja siewną Avant.
Jak informuje firma Amazone łatwa obsługa aplikacji na telefonie komórkowym została zaprojektowana intuicyjnie i można ją zrozumieć natychmiast po pierwszym użyciu. Nawet na maszynach z kilkoma urządzeniami dozującymi, takimi jak Cirrus-CC, w tym GreenDrill, kierowca może przejść z urządzenia dozującego do urządzenia dozującego za pomocą swojego smartfona i skalibrować je. Nawet Cirrus-CC z trzema dozownikami i GreenDrill jest bardzo łatwy do kalibracji.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
13. czerwiec 2024 23:28