StoryEditor

Wypożyczalnia kur niosek, czyli australijski sposób na biznes

Nietypową dla konsumentów usługę oferuję australijska firma Rant A Hook. Każdy, kto chciałby mieć u siebie kury znoszące ekologiczne jajka, może je odpłatnie wypożyczyć na 6. tygodni.
19.01.2015., 10:01h

Usługa kosztuje 100 australijskich dolarów (ok. 305 zł) plus zwrotna kaucja w wysokości 330 australijskich dolarów (ok. 1000 zł). Po wpłaceniu tych kwot na konto firmy klient otrzymuje kurierem zestaw do wypróbowania samodzielnej hodowli kur. W jego skład wchodzą: 2 kury nioski, klatka z grzędą, poidło, słoma i miska na wodę. Po otrzymaniu zestawu można spróbować samodzielnej hodowli kur i cieszyć się ekologicznymi jajkami, których one dostarczają. Gdyby któraś z wypożyczonych kur uciekła, padła lub została rozszarpana przez psa czy inne zwierze, klient może w okresie trwania wypożyczenia otrzymać nowego ptaka za 30 dolarów australijskich (91 zł).

Jeżeli kury nioski nie przypadną wypożyczającemu do gustu może je oddać przed upływem terminu wypożyczenia i otrzymać wpłaconą wcześniej kaucję. Gdyby jednak wypożyczający chciał po zakończeniu umowy zatrzymać kury u siebie i stać się ich właścicielem, to firma Rant A Hook bez problemu zamienia umowę wypożyczenia na umowę kupna - sprzedaży.

Australijska firma działa już od 2001 roku, ale swoje usługi oferuje tylko na obszarze Australii. Kto wie jednak, czy ten pomysł na biznes nie spodoba się także przedsiębiorcom w innych krajach świata. bcz

Źródło: PB

Fot: Ignaczewski

Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
13. kwiecień 2024 23:35