StoryEditor

Jak uniknąć awarii filtra cząstek stałych DPF? Porady mechanika

Jak ustrzec się awarii systemu oczyszczania spalin, o czym pamiętać w obsłudze elektroniki i jak zadbać o ekonomiczną pracę w polu? O tym, w pierwszej odsłonie naszej nowej serii artykułów o naprawach maszyn, rozmawiałem z Adamem Wojciechowskim, szefem serwisu firmy Inter-Vax.
13.02.2023., 09:02h

Nowoczesny i bogaty w elektronikę sprzęt to coraz częstszy widok nie tylko w największych, ale też w średnich i małych gospodarstwach. O ile elektronika jest jeszcze utrapieniem dla rolników czy serwisu?

Montowane w ciągnikach czy maszynach układy elektroniczne są dziś na tyle dopracowane, że nie są dla nas problemem, a usterki należą do rzadkości. Widzimy jednak, że elektronika może być wyzwaniem dla rolników, którzy nie mieli wcześniej styczności z takim sposobem obsługi maszyn. Czas wymagany na naukę obsługi takiej maszyny, np. opryskiwacza jest trochę dłuższy i nierzadko trzeba przypominać rolnikowi jego obsługę w kolejnym sezonie. Nie dotyczy to prostych sterowników, ale rozbudowanych terminali.


Fot: Adam Wojciechowski od siedmiu lat jest kierownikiem serwisu firmy Inter-Vax ze Żnina, dealera m.in. ciągników Zetor. Do obowiązków szefa należy przyjmowanie maszyn do serwisu i zleceń z terenu, rozdział zadań dla mechaników i zarządzanie ekipami serwisowymi w terenie.

Czy nieumiejętna obsługa może doprowadzić do awarii?

Tu nie ma takiego zagrożenia, bo nawet całkowite pomieszanie ustawień czy funkcji można łatwo przywrócić do stan...

Pozostało 83% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
26. luty 2024 12:38