StoryEditor

Jak dbać o dłonie zimą?

  Zimą nasze ręce narażone są niesprzyjające warunki - wilgoć, mróz i wiatr. Stąd łatwo o ich przesuszenie, podrażnienie i szorstkość. Aby dłonie były odpowiednio odżywione i gładkie, warto zastosować kilka zabiegów pielęgnacyjnych. Jakich?
28.12.2022., 15:12h

Sam krem może nie wystarczyć. Jak zatem dbać o skórę dłoni zimą? Na pewno dobrze jest włączyć bogate w składniki aktywne maski, peelingi, eliksiry. Największym sprzymierzeńcem są produkty z witaminą E, kwasem hialuronowym, masłem shea, olejami: makadamia, jojoba, a także mocznikiem czy pantenolem.

Kremy na zimę mają chronić przed zimnem, wiatrem i mrozem. Ich zadaniem jest łagodzenie podrażnień i regeneracja. Skóra rąk pozbawiona jest dużej ilości gruczołów łojowych, dlatego jest tak podatna na negatywne działanie czynników zewnętrznych:

  • skóra dłoni błyskawicznie się odwadnia,
  • krem barierowy to najlepsze rozwiązanie,
  • skóra dłoni jest bardzo delikatna i szybko wysycha,
  • w czasie mrozów dłonie stają się suche i zaczerwienione.

Zimą myjąc dłonie sięgajmy po sprawdzone mydła dla delikatnej skóry, o neutralnym pH. Skuteczne są warianty hipoalergiczne i produkty z probiotykami zapobiegające uczuciu ściągnięcia. Mydła z proteinami i oliwą z oliwek. Warto pamiętać, aby zmarzniętych dłoni nie polewać mocnym strumieniem gorącej wody, aby ich nie przesuszyć. Po umyciu należy delikatnie osuszyć je ręcznikiem.

Zimą można zastosować rozszerzoną pielęgnację i wykorzystać serum, maski, a także peeling do dłoni. Nie tylko oczyścimy skórę, ale pozbędziemy się martwego naskórka. Ważne: nie należy stosować peelingu na podrażnione dłonie. Dobrej jakości peeling powinien zawierać składniki odżywcze. W tym miejscu warto wspomnieć o olejkach na skórki i paznokcie, które na pewno pozytywnie zadziałają na tę okolicę dłoni.


Jak jeszcze można dbać o dłonie oraz przygotować samodzielnie wspomagające ochronę dłoni maski i kremy? Zobacz więcej na halowies.pl

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
05. grudzień 2023 18:53