StoryEditor

Dopłaty do nawozów 2023: ruszył nabór! Pobierz wniosek!

Rolnicy mogą składać wnioski w kolejnym naborze, tym razem o dopłaty do nawozów. Co będzie potrzebne w obecnej kampanii, jakie dokumenty, z jakiego okresu i na ile pieniędzy możesz liczyć? 

Już pod koniec ubiegłego tygodnia informowaliśmy, że Agencja uruchomi nabór wniosków o dopłaty do nawozów. Nabór potrwa od dzisiaj do 14 lipca, a więc nieco ponad miesiąc. 

Gdzie złożyć wniosek o dopłaty do nawozów?

Wniosek o dopłaty należy złożyć do biura powiatowego ARiMR, na formularzu opracowanym i udostępnionym przez ARiMR:

  • bezpośrednio w kancelarii Biura Powiatowego,
  • przekazywać za pośrednictwem platformy ePUAP,
  • usługi mObywatel na stronie gov.pl,
  • lub wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową.

Skąd pobrać wniosek o dopłaty do nawozów?

Wniosek o dopłaty do nawozów, klauzulę oraz instrukcję jego wypełnienia udostępnia ARiMR na swojej stronie internetowej. Można je pobrać poniżej:

Jakie faktury dołączyć do wniosku o dopłaty do nawozów?

Do wniosku o pomoc rolnik musi dołączyć faktury bądź ich duplikaty lub imienne dokumenty księgowe dokumentujące zakup nawozów we wskazanym okresie. Dopłaty do nawozów będą przysługiwały rolnikom, którzy od 16 maja 2022 r. do 31 marca 2023 r. zakupili nawozy mineralne inne niż wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez. Wszyscy liczą na przedłużenie tego okresu do 30 czerwca br., gdyż rolnicy kupowali jeszcze nawozy w kwietniu i maju. 

ksz/dkol
Fot. Kolasińska/Envato Elements

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. kwiecień 2024 19:49