StoryEditor

Webinarium "Dobrostan w Ekoschemacie". Ruszamy o 15.00! Są ostatnie wolne miejsca!

Już o 15.00 spotkamy się z hodowcami i ekspertami podczas webinarium "Dobrostan w ekoschemacie". Masz ostatnią szansę żeby się na nie zapisać. Rozwiejemy wszystkie wątpliwości tegorocznej kampanii! Zapisz się koniecznie!
12.06.2023., 11:06h

Z technicznego punktu widzenia wnioskowanie o dodatkowe dopłaty z tytułu „dobrostanu” jest bardzo proste – wystarczy w aplikacji eWniosekPlus zaznaczyć odpowiednie checkboxy przy wariantach, które chcemy w gospodarstwie realizować. Nie trzeba podawać liczby zwierząt deklarowanych do ekoschematu, czy żadnych innych szczegółów – te ARiMR ma weryfikować na podstawie danych z IRZ. Jednak w ślad za deklaracją we wniosku idą zobowiązania co do realizacji wymagań oraz udokumentowania zrealizowanych praktyk dobrostanowych. Wielu hodowców ma problem ze złożeniem wniosku, gdyż pojawia się szereg wątpliwości. 

Jakie konkretne opcje mają hodowcy i producenci? Kiedy muszą sporządzić plan poprawy dobrostanu i jak dokumentować zadeklarowane praktyki? Jak wypełnić prawidłowo e-Wniosek, by otrzymać dofinansowanie? Na te pytania odpowiedzią eksperci podczas webinarium organizowanego przez top agrar Polska – „Dobrostan w ekoschemacie”, które startuje już dzisiaj 12 maja od godziny 15.00. Podczas on-linowego szkolenia na pytania widzów odpowiadać będą:

·       Jacek Zarzecki – prezes PZHiPBM

·       Mariusz Tatka – CDR w Poznaniu

·       Leszek Ciemniak – CDR w Radomiu

Zarejestruj się już dziś na: ekoschematy.topagrar.pl  i dowiedz się, jak skorzystać z dodatkowego dofinansowania na produkcję zwierzęcą.

Prenumeratorzy top agrar Polska oraz subskrybenci strefy Premium topagrar.pl logują się za darmo! Cena regularna biletu to 99 zł.

Czas składania wniosków mija nieubłaganie – data końcowa to 30 czerwiec 2023. Do tego dnia można również składać korekty żadnych konsekwencji. Wniosek o przyznanie płatności może być także złożony w terminie 25 dni kalendarzowych po terminie składania wniosków, tj. do dnia 25 lipca 2023 r. Jednak za każdy dzień roboczy opóźnienia stosowane będzie zmniejszenie płatności w wysokości 1% należnej kwoty płatności.

Zatem nie czekaj – zapisz się na webinar: 
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. kwiecień 2024 17:12