StoryEditor

Dopłaty do nawozów – przykłady obliczeń wysokości należnej dotacji

Dzisiaj ARiMR wraz z KOWR i KRUS zorganizowała webinar, na którym przedstawiła obecne działania prowadzone w instytucjach. Nie zabrakło tematu dopłat do nawozów. Podano również przykłady obliczeń dla algorytmu, dzięki któremu rolnik może sprawdzić, jaką kwotę uzyska od ARiMR.
25.04.2022., 14:04h

- Wychodząc naprzeciw państwa oczekiwaniom już w piątek na stronach internetowych Agencji umieściliśmy wszystkie konieczne informacje na temat tego programu pomocowego wraz z wnioskiem, instrukcjami do jego wypełnienia. Efekty tego widzimy już dzisiaj od rana, bardzo intensywnie państwo składają wnioski na tą pomoc – mówiła Joanna Helman, dyrektor Departamentu Wsparcia Krajowego. Przypomniała, że jednym z najważniejszych warunków ubiegania się o pomoc jest konieczność wcześniejszego złożenia wniosku o dopłaty bezpośrednie i płatności obszarowe oraz wymieniła pozostałe warunki przyznawania pomocy, o których pisaliśmy także TUTAJ. Rolnicy jeszcze do 15 maja mają szansę dokupić nawozy, tak aby uzyskać na nie ewentualne dopłaty.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa szacuje, że o pomoc będzie się ubiegać nawet 1,2 mln rolników.

- Mamy określony budżet środków, został przewidziany na tą pomoc, to jest 3,9 miliarda złotych. Jest to z pewnością największy budżet jakim dysponowaliśmy do tej pory w przypadku pomocy krajowej.  Nasza ogromna prośba do państwa, żeby te wnioski spływały do nas jak najszybciej, ponieważ ten współczynnik będzie mógł zostać ustalony dopiero po wpłynięciu wszystkich wniosków i ich zweryfikowaniu przez pracowników Agencji. Oczywiście im szybciej te wnioski będą spływały, tym szybciej będziemy w stanie wypłacić państwu środki – wymieniała Helman.

Przykład obliczenia dopłat do nawozów

Podczas webinaru przedstawiono algorytm i przykłady wyliczeń kwot dopłat do nawozów możliwych do uzyskania po złożeniu wniosków. Załączamy instrukcję podaną przez ARiMR podczas spotkania.
Dorota Kolasińska

Fot. Envato Elements

 

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. lipiec 2024 04:58