Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Dopłaty do nawozów – przykłady obliczeń wysokości należnej dotacji

Obrazek

Dzisiaj ARiMR wraz z KOWR i KRUS zorganizowała webinar, na którym przedstawiła obecne działania prowadzone w instytucjach. Nie zabrakło tematu dopłat do nawozów. Podano również przykłady obliczeń dla algorytmu, dzięki któremu rolnik może sprawdzić, jaką kwotę uzyska od ARiMR.

Dorota Kolasińska25 kwietnia 2022, 14:34

- Wychodząc naprzeciw państwa oczekiwaniom już w piątek na stronach internetowych Agencji umieściliśmy wszystkie konieczne informacje na temat tego programu pomocowego wraz z wnioskiem, instrukcjami do jego wypełnienia. Efekty tego widzimy już dzisiaj od rana, bardzo intensywnie państwo składają wnioski na tą pomoc – mówiła Joanna Helman, dyrektor Departamentu Wsparcia Krajowego. Przypomniała, że jednym z najważniejszych warunków ubiegania się o pomoc jest konieczność wcześniejszego złożenia wniosku o dopłaty bezpośrednie i płatności obszarowe oraz wymieniła pozostałe warunki przyznawania pomocy, o których pisaliśmy także TUTAJ. Rolnicy jeszcze do 15 maja mają szansę dokupić nawozy, tak aby uzyskać na nie ewentualne dopłaty.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa szacuje, że o pomoc będzie się ubiegać nawet 1,2 mln rolników.

- Mamy określony budżet środków, został przewidziany na tą pomoc, to jest 3,9 miliarda złotych. Jest to z pewnością największy budżet jakim dysponowaliśmy do tej pory w przypadku pomocy krajowej.  Nasza ogromna prośba do państwa, żeby te wnioski spływały do nas jak najszybciej, ponieważ ten współczynnik będzie mógł zostać ustalony dopiero po wpłynięciu wszystkich wniosków i ich zweryfikowaniu przez pracowników Agencji. Oczywiście im szybciej te wnioski będą spływały, tym szybciej będziemy w stanie wypłacić państwu środki – wymieniała Helman.

Przykład obliczenia dopłat do nawozów

Podczas webinaru przedstawiono algorytm i przykłady wyliczeń kwot dopłat do nawozów możliwych do uzyskania po złożeniu wniosków. Załączamy instrukcję podaną przez ARiMR podczas spotkania.
Dorota Kolasińska

Fot. Envato Elements

 Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)